Pusgada laikā dome plāno pieņemt lēmumu par turpmāko Iecavas tirgus darbu

Jelgava, 8.maijs, LETA. Iecavas novada dome tuvāko sešu mēnešu laikā izskatīs iespēju likvidēt, atsavināt vai apvienot ar SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" citu savu uzņēmumu - SIA "Iecavas tirgus" -, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Kopš aprīļa beigām pašvaldības kapitālsabiedrības valdes locekļa pienākumus uzdots pildīt Jānim Feldmanim, kurš vada "Dzīvokļu komunālo saimniecību". Darba attiecības ar līdzšinējo Iecavas tirgus vadītāju Jāni Ošiņu ir izbeigtas, jo viņš nolēmis doties pensijā. Ošiņš Iecavas tirgu vadīja kopš 1994.gada 6.maija, kad tika izveidots pašvaldības bezpeļņas uzņēmums. 2004.gada 22.aprīlī tas tika pārveidots par kapitālsabiedrību.

Ošiņš norādīja, ka atšķirībā no laika pirms 24 gadiem pašlaik ekonomiska pamatojuma tirgus attīstībai nav, un tirgum ir grūti pastāvēt kā atsevišķai struktūrvienībai ar savu vadītāju, grāmatvedi un citiem darbiniekiem.

"Ja ikdienā var iekasēt īres maksu tikai no 13 tirgotājiem kioskos, tas ir par maz, lai nodrošinātu atalgojumu četriem pastāvīgajiem kapitālsabiedrības darbiniekiem," atzina ilggadējais uzņēmuma vadītājs.

Feldmanis tirgus valdes locekļa amatā ir iecelts uz sešiem mēnešiem. Šajā laikā pašvaldībai ir jāformulē nākotnes redzējums un domei jālemj par kādu no trim variantiem - uzņēmuma likvidācija, sapludināšana ar "Dzīvokļu komunālo saimniecību" vai atsavināšana.

"Visa Iecavas tirgus teritorijas zeme pieder novada pašvaldībai, uzņēmumam pieder tikai būves, kas ir reģistrētas zemesgrāmatā. Domājot par uzņēmuma turpmāko likteni, jāņem vērā, ka Iecavā tirgus tradīcija ir spēcīgi iesakņojusies. Kaimiņu pašvaldības to min kā pozitīvu piemēru, uz ko tiekties," norādīja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK), aicinot deputātus vienoties par to, kādu vēlas redzēt Iecavas centru pie autoostas - ar sabiedrībai pieejamu plašu laukumu un vizuāli pievilcīgām būvēm vai citādu.

Jau vēstīts, ka 2017.gadā par 8% samazinājies pašvaldības kapitālsabiedrības "Iecavas tirgus" apgrozījums. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 64 900 eiro, kas ir par 8% mazāk nekā vēl pirms gada, kad tas sasniedza 70 626 eiro.

Iecavas tirgum izdevās samazināt zaudējumus, kas 2016.gadā bija 5144 eiro, bet pagājušajā gadā - 4685 eiro.