"Balticovo" plāno notekūdeņu attīrīšanas iekārtas salabot nedēļas laikā

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Olu ražotājs AS "Balticovo" plāno nedēļas laikā pilnībā atjaunot bioloģiskā sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbību, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Kārlis Valdens.

"Šodien un rītdien notiek iekārtu tīrīšanas darbi, piesārņotais ūdens pārsūknēts uz pagaidu uzkrāšanas vietu, darbus saskaņojot ar Valsts vides dienestu. Lēšam, ka nedēļas laikā pilnībā tiks atjaunota bioloģiskā sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība," sacīja Valdens.

Viņš arī sacīja, ka nolūkā paātrināt iekārtu darbības atjaunošanas procesu attīrošās baktērijas tiks atvestas no citām iekārtām ārpus uzņēmuma, attiecīgi nebūšot jātērē laiks to izaudzēšanai uz vietas.

"Līdz brīdim, kamēr attīrīšanas iekārtas iztekā nebūs konstatētas vides prasībām pieļaujamās attīrītā ūdens kvalitātes normas, attīrītais ūdens netiks novadīts vidē," sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Tāpat viņš norādīja, ka uzņēmumā ražošanas procesi nav apstādināti, tomēr rīt uz vienu dienu tiks pārtraukta olu vārīšanas ceha darbība, tādējādi samazinot ūdens patēriņu.

Kā ziņots, vakar sabojājušās "Balticovo" ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Valsts vides dienests situāciju uzņēmumā vērtēja kā nopietnu apdraudējumu, jo ik dienu "Balticovo" vidē novada aptuveni 500 kubikmetrus notekūdeņu. Tikmēr šodien dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina atzina, ka skābekļa koncentrācija Verģupē un Iecavā pēc notekūdeņu attīrīšanas iekārtu avārijas atbilst normai.

 

Viss par: Balticovo