Žurnālistu asociācija aicina vērtēt Iecavas novada mēra atbilstību ieņemamam amatam

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Uzskatot, ka Iecavas novada domes vadība, vēršoties policijā pret laikrakstu "Bauskas Dzīve" demonstrē "fundamentālus demokrātijas un sabiedrības pamattiesību zināšanu trūkumus", Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) vērtēt novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pelša atbilstību amatam, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā.

LŽA atbalsta "Bauskas Dzīves" centienus vērsties ar prasību administratīvajā tiesā, lūdzot izbeigt Iecavas domes rīcību, izdodot pašvaldības laikrakstu "Iecavas Ziņas", kas, pretēji likumam, informējot ne tikai par saistošajiem noteikumiem vai sabiedriskajām apspriešanām, bet publicē žurnālistiku atgādinošus materiālus.

"Laikraksts "Bauskas Dzīve" uzskata, ka tā nav pašvaldības funkcija, un vēlas taisnību panākt tiesā. Laikrakstu atbalsta LŽA," norādīts paziņojumā. "Redzot, cik neproduktīvi notiek risinājuma meklējumi šim nolūkam izveidotajā Kultūras ministrijas darba grupā, LŽA uzskata tiesu par ātrāko līdzekli situācijas noregulējumam."

Taču pēc "Bauskas Dzīves" aprēķina par to, cik lielus zaudējumus ir radījusi pašvaldības nelikumīgā rīcība, Pelsis paziņojis par vēršanos Valsts policijā, lūdzot vērtēt, vai "Bauskas Dzīves" iesniegums pašvaldībai kvalificējams kā izspiešana, ko LŽA uzskata par nepieļaujamu rīcību, mēģinot iebiedēt vietējo laikrakstu un nelietderīgi tērējot gan pašvaldības, gan Valsts policijas resursus.

"LŽA Iecavas pašvaldības vadītājam atgādina, ka Krimināllikuma 298.pants paredz kriminālatbildību par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu ar mērķi ierosināt kriminālprocesu," pausts paziņojumā. "LŽA uzskata, ka Iecavas pašvaldības vadītājs apzināti cenšas kavēt laikraksta "Bauskas Dzīve" tiesības uz savu interešu aizstāvēšanu tiesā, ko garantē Latvijas Republikas Satversme."

"Ņemot vērā, ka Iecavas novada domes vadība demonstrē fundamentālus demokrātijas un sabiedrības pamattiesību zināšanu trūkumus, LŽA aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru vērtēt Iecavas novada domes priekšsēdētāja Pelša atbilstību amatam," teikts paziņojuma noslēgumā.

Kā ziņots, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis (VL-TB/LNNK, ZZS), reaģējot uz laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenās redaktores Anitas Rozentāles paziņojumu par to, ka medijs nolēmis sūdzēt tiesā Iecavas novada domi, kas izdod laikrakstu "Iecavas Ziņas", jo tā šādā veidā kropļo mediju un reklāmas tirgu, 17.martā izplatīja atklātu vēstuli, kurā informē, ka ir vērsies policijā, lai izvērtētu, vai "Bauskas Dzīves" rīcībā nav manāmas izspiešanas pazīmes, kā arī vaino vietējos medijus tendenciozitātē.