Mežotnes pils

Mežotnes pils ir unikāla ar to, ka tā ir viena no ievērojamākajām klasicisma stila celtnēm Latvijā, kuru Krievijas ķeizariene Katrīna II uzdāvināja savu mazbērnu audzinātājai firstienei Šarlotei fon Līvenai. 

Pils celta no 1797. līdz 1802. gadam pēc arhitekta Dž. Kvarengi meta un J. G. Berlica projekta. Pilī iespējams apskatīt restaurētos parādes interjerus un pastaigāties vienā no koptākajiem ainavu parkiem Latvijā. Pilī ir iekārtota viesnīca ar 19. gs. stila mēbelēm, tiek piedāvātas arī telpas konferencēm. Vasaras sezonā apmeklētājiem ir pieejams gājēju tiltiņš pār Lielupi, kas savieno Mežotnes parku, Mežotnes pilskalnu un Vīna kalnu.

Adrese: Pils iela 1, Mežotne, Mežotnes pagasts, Bauskas novads, LV-3918
Tālrunis: +371 63960711
Mājas lapa: www.mezotnepalace.com
E-pasts: pils@mezotnespils.lv
GPS koordinātes: 56.4384611, 24.0506781

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)