Beverīnas labirinti – brīvdabas koka skulptūru un atpūtas parks ikvienam

Valmieras novada Brenguļu pagasta Cempos atrodas atpūtas parks “Beverīnas labirinti” divarpus hektāru platībā, kuru noteikti ir vērts apmeklēt kā lieliem, tā maziem; parka visiem tiek piedāvāta iespēja izspēlēt 80 lielizmēra spēles un aplūkot turpat 400 no koka darinātas skulptūras. Turklāt, kā norāda pats parka nosaukums, apmeklētāji varēs iziet sešus dažādus, bezgala interesantus labirintus!

Parka tapšanas vēsture

“Beverīnas labirinti” apmeklētājiem pieejami turpat 10 gadus. Ideja izveidot pašam savu lauku tūrisma objektu parka saimniekam Jānim radusies darba gaitā – proti, kad viņš zāģējis malku. Tā 2012. gada vasaras sākumā Brenguļu pagasta “Arājos” tika atklāts koka skulptūru labirints pieaugušajiem. Vairāku gadu garumā saimnieki Jānis un Inta Jākobsoni audzēja un iekopa labirinta dzīvžogu, tika veidotas koka skulptūras, ar mērķi piedāvāt aktīvās atpūtas meklētājiem interesentiem jaunu, izklaidējošu lauku tūrisma objektu.

Gadu gaitā ir tapuši 370 interesanti, ar radošu izdomu no koka veidoti tēli, ņemot vērā koka dabisko formu un rakstus: te redzama gan Cūciņa Peppa, gan Simpsonu un Flinstonu ģimenītes, minjoni, žirafe, krokodili, bruņurupuči, suņi un kaķi, un citas koka skulptūras.

Seši dažādi labirinti

 

Lai arī pats pirmais labirints – 630 metrus garais un divus metrus augstais vienvirziena nerātnais labirints – bija domāts tieši pieaugušajiem, jo tajā ar latviešu tautas nerātnākajām dainām iepazīstina 120 pikantas koka skulptūras, laika gaitā tam pievienojušies arī pieci citi labirinti. Jāņem vērā, ka Covid-19 sakarā noteikto ierobežojumu dēļ apmeklētāju skaits ir ierobežots, tāpēc erotiskās skulptūras lielajā labirintā tika noņemtas, lai to varētu iziet arī bērni.

Atpūtas parkā iespējams iziet “Šausmu labirintu” egļu mežā, kurā jāuzmeklē raganas māja ar lielajām slotām, un kurā uzglūn milzīgas čūskas, gigantiski zirnekļi, skeleti, velni, raganas, un pat kāds slepkavnieks, tomēr ir arī kaut kas gluži citu izjūtu meklētājiem – piemēram, “Puķu meditatīvais labirints”, kuru izejot, piepildās viss iecerētais. Vītolu labirinta gājējiem būs iespēja vērot apkārtni no “Dižputna ligzdas”, kurā atrodas olas un var gluži ērti pasēdēt uz koka krēsliem.

Mazākajiem kopā ar vecākiem domāts labirints upenēs jeb no upeņu krūmiem veidots 25 metrus garš labirints, kurā bērni var iepazīties ar J. Poruka dzejoļa “Tracis” notikumiem, savukārt labirinta noslēgumā bērnus sagaida brīvdabas koka silueta teātris. Pašiem mazākajiem ir ierīkots labirints ložņāšanai koku dobumos.

Dabas taka un lielformāta spēles

 

Izzinoša ir arī biezi saaugušās eglēs ierīkotā dabas taka “Putnu iela”, kurā apskatāmi 16 Latvijas dobumperētāju putnu būrīši, kā arī īstas ligzdas. Saimnieki parūpējušies par šūpolēm, rotaļu laukumiem, batutiem, koka štābiņiem, 80 lielformāta kustību un prāta spēlēm, atrakcijām un puzlēm brīvā dabā, kas piemērotas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu