Daudzviet Zemgalē skolēnu ģimenēm jāgādā tikai rakstāmpiederumi un sporta tērpi
Tukuma, Bauskas, Ozolnieku, Jaunpils un Pļaviņu novadā skolēnu mācību grāmatu un mācību līdzekļu finansēšana tiek īstenota ar valsts un pašvaldības finansējumu, bet ģimenēm atliek sagādāt rakstāmpiederumus un sporta tērpus, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībās.Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans aģentūru LETA informēja, ka pašvaldībā, kopš spēkā stājās likums, kas nosaka finanšu sadali starp pašvaldību un mācību iestādi par mācību līdzekļu iegādi, finansējums tika dubultots. Taču vēl pirms šī likuma stāšanās spēkā Tukuma novadā izstrādāta kārtība mācību grāmatu un mācību līdzekļu finansēšanai, kur katru gadu pie budžeta plānošanas tika konkretizēta summa vienam skolēnam.
Ja 2013.gadā šis finansējums uz skolēnu bija septiņi eiro grāmatām un tikpat mācību līdzekļiem, tad šogad tie jau ir 15 eiro mācību līdzekļiem (grāmatu iegāde tiek finansēta no valsts budžeta) un 15 eiro - transporta izdevumiem mācību procesa nodrošināšanai (sporta sacensībām, olimpiādēm, koru pasākumiem, mācību ekskursijām un citiem gadījumiem).
Vecākiem ir jāiegādājas tikai personīgās lietošanas mantas - soma, treniņtērps, apģērbs, personīgās lietošanas kancelejas preces un tamlīdzīgi, skaidroja Lukmans.
Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītājs Ģirts Bernauts informēja, ka Bauskas novadā šis būs jau otrais mācību gads, kad mācību līdzekļu iegāde ir noteikta no valsts budžeta līdzekļiem. Šogad mācību līdzekļu un mācību literatūras iegādei paredzēti 18,9 eiro uz vienu bērnu, kas ir 58 677 eiro visam novadam un vairāk nekā iepriekšējos gados.
Tomēr Bauskas novada pašvaldība līdzfinansē mācību līdzekļu un mācību literatūras iegādi no pašvaldības līdzekļiem ne mazākā apmērā. Pirmsskolas izglītībā pašvaldības finansējums ir 21,34 eiro uz bērnu, skolēniem un vidusskolēniem - 28,46 eiro uz izglītojamo, kā arī izglītības iestāžu bibliotēku fondam - 14,23 eiro, kopā - 64,03 eiro uz izglītojamo gadā.
Bauskas novada Izglītības nodaļā neesot saņemta neviena pretenzija šajā jautājumā.
Arī Ozolnieku novadā skolēnu vecāki ir informēti, ka rūpes par finansējumu skolēnu mācību līdzekļu sagādāšanai uzticētas pašvaldībai, nodrošinot mācību līdzekļus, kas izmantojami izglītības iestādē un skolēnu individuālai lietošanai mājās, tostarp darba burtnīcas, savukārt vecākiem par savu naudu ir jānodrošina bērniem individuālie mācību līdzekļi un personiskās lietošanas piederumi, piemēram, skolas soma, ikdienas un svētku apģērbs, sporta tērps, apavi un citās personiskās lietas, informēja Ozolnieku novada pašvaldības pārstāve Evita Kairiša.
Pašvaldība sagādā mācībām nepieciešamos līdzekļus gan skolās, gan pirmskolas izglītības iestādēs.
Tāpat Ozolnieku novada Sociālais dienests, izvērtējot ģimenes situāciju, var piešķirt vienreizēju pabalstu mācību līdzekļu iegādei un pabalstu bērnu ēdināšanai skolā un pirmsskolas izglītības iestādēs. Ja ģimenei ir tiesības saņemt atbalstu bērnu sagatavošanai skolas gaitām, vecākiem jāsazinās ar Sociālo dienestu, kur tiek piešķirta dāvanu karte 30 eiro vērtībā.
Arī Jaunpils pašvaldība nodrošina mācību iestādi ar mācību līdzekļiem - mācību grāmatām un visām darba burtnīcām, bet vecākiem ir jāiegādājas tikai kancelejas piederumi, sporta tērps, informēja Jaunpils novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Rasa.
Pļaviņu novadā mācību līdzekļi vecākiem neesot jāpērk, un skola sadarbībā ar Pļaviņu novada pašvaldību nodrošina skolēniem mācību grāmatas, darba burtnīcas un citus mācību līdzekļus, kas ir paredzēti izglītības programmu īstenošanai, bet vecāki saviem bērniem iegādājas individuālos mācību piederumus, aģentūru LETA informēja Pļaviņu novada izglītības speciāliste Inese Saulīte.
Jau ziņots, ka pagājušā gada 7.augustā stājās spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas nosaka valsts, pašvaldības un vecāku atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā. Uz sarakstu