Kā droši un pareizi nokrāsot matus mājās

Ir lieliski iesēsties friziera krēslā un ļauties meistara roku pieskārienam, kas jau pēc neilga laika uzbur ideāli nokrāsotus matus – tieši tādā tonī un tehnikā, kādu vēlējāties. Bet ne vienmēr šāds scenārijs ir iespējams. It īpaši tagad, kad esam piedzīvojuši un, iespējams, atkal piedzīvosim dažādus pakalpojumu saņemšanas ierobežojumus. Tāpēc tagad arvien aktuālāka kļūst matu krāsošana mājās, jo tas, kurš iesācis matus krāsot, nevar tik viegli no šī vilciena izkāpt – frizūra prasa regulāru atjaunošanu. 

Esam apkopojuši aktuālāko par matu krāsošanu mājās, kas jāievēro, lai šis process noritētu droši, pareizi un ar lielāko iespējamību ieraudzīt tādu rezultātu, kas tiešām priecē acis, nevis rada vilšanos.

 1. Jāpērk tikai kvalitatīvas matu krāsas
  Profesionālas un uzticamu zīmolu matu krāsas jau ir liela daļa no veiksmīgas matu krāsošanās mājās apstākļos. Kvalitatīvas krāsas, protams, maksā vairāk, bet šajā gadījumā nevajadzētu riskēt ietaupīt dažus eiro, ja tas var rezultēties ar katastrofu uz galvas. Labāk nežēlot naudu tiešām labai matu krāsai, kas ne tikai sniegs patīkamu krāsas toni, bet arī saudzēs un kops matus, mazinot krāsošanas procesā radītos bojājumus. Atcerieties, ka, lai vienmērīgi nokrāsotu garus un vidējus matus, vajadzēs vismaz divus krāsas iepakojumus. Labāk, lai krāsa paliek pāri, nekā pietrūkst. Īsiem matiem pietiks ar vienu iepakojumu.
 2. Jāizvēlas sev piemērotākais krāsas tonis
  Par matu krāsas toņa izvēli labāk konsultēties ar stilistu vai frizieri, lai saņemtu ieteikumus par krāsām, kas piestāv. Speciālisti vadās pēc ādas toņa, acu krāsas un citām individuālām iezīmēm, kuras nosaka, cik labi izskatīsies konkrētā matu krāsa. Protams, šo analīzi var veikt arī pašu spēkiem, nosakot, vai ādas apakštonis ir vēss vai silts. To var redzēt delnas iekšpusē. Siltam apakštonim vēnas izskatīsies zaļganas, bet vēsam – zilganas. Attiecīgi matu krāsa jāizvēlas pretēji – vēsos vai siltos toņos, lai tā papildinātu ādas krāsu. Ja matus krāso pirmo reizi, tad vajadzētu pievērst uzmanību matu dabiskajai krāsai un izvēlēties ne vairāk kā divus toņus tumšāku vai gaišāku matu krāsu. Ja tiešām ir šaubas, kā konkrētais tonis izskatīsies, var pirms visu matu apstrādes nokrāsot nelielu šķipsnu nemanāmā vietā, paturot krāsu vismaz pusi laika.
 3. Jāsagatavo visi piederumi un vieta procedūrai
  Pirms ķerties pie pašas krāsošanas, jāsagādā visi vajadzīgi piederumi un aksesuāri. Svarīgi, lai viss ir pa rokai, nevis krāsošanas laikā jāskraida pa māju, vai vēl trakāk – jākonstatē, ka kaut kā svarīga vispār trūkst. Kas ir nepieciešams? Trauks krāsas jaukšanai. Vislabāk keramikas vai plastmasas. Vajadzīga speciāla otiņa krāsas uzklāšanai, arī ķemme un sprādzes matu sadalīšanai. Lai procedūra būtu droša, vajadzīgi cimdi, kas pasargās rokas, un dvielis likšanai uz pleciem, kas aizsargās apģērbu. Jāsagatavo arī dvielis, kuru izmantos matu slaucīšanai pēc krāsas izmazgāšanas. Procedūras veikšanai jāizvēlas labi apgaismota un ērta vieta, kur pieejams spogulis. Ja matus krāso patstāvīgi, tad vēlams izmantot divus spoguļus, lai redzētu pakausi. Bet daudz ērtāk būs, ja krāsošanu veiks kāds cits, jo tad būs lielāka iespējamība, ka rūpīgi noklāti visi mati.
 4. Jāievēro ražotāja norādes uz iepakojuma
  Pirms krāsas sagatavošanas rūpīgi jāizlasa ražotāja pievienotā informācija, kurā sniegtas norādes par krāsas jaukšanu, uzklāšanu un turēšanas laiku. Šajos jautājumos vislabāk uzticēties ražotājam un ievērot visas instrukcijas. Pašdarbība var novest pie nezināmām sekām, matu un galvas ādas bojājumiem vai tāda krāsošanas rezultāta, kas krasi atšķiras no gaidītā. Īpaši atbildīgiem jābūt attiecībā uz krāsas iedarbības laiku. Ja to izteikti saīsina, krāsa var nebūt gana intensīva. Bet pārāk ilga krāsas iedarbība var radīt pat ķīmiskus apdegumus uz galvas ādas un nopietni sabojāt matus.
 5. Jāķeras pie matu krāsošanas
  Matus vislabāk krāsot, kad tie ir viegli netīri un jau ietaukojušies, jo tad krāsa gan labāk iedarbosies, gan mati tiks papildus aizsargāti. Kad krāsa sajaukta, mati jāatdala ar sprādzēm vai gumijām vairākās daļās un šķipsnās. Pēc tam pakāpeniski krāsa jāklāj matos. Ja nepieciešams nokrāsot ataugušas saknes, krāsa vispirms jāuzklāj tieši uz saknēm, tikai beigās jānoklāj pārējais matu garums. Ja mati vispār nav krāsoti, tad sākumā jānoklāj viss matu garums, nedaudz atstājot tīru zonu pie saknēm, kas jānoklāj beigās. Krāsas iedarbības laiks jāsāk skaitīt no brīža, kad krāsošana ir pabeigta.
 6. Pēc krāsošanas mati īpaši jākopj
  Pēc krāsas izskalošanas mati ir jāizmazgā ar šampūnu un jāpabaro ar balzamu, kas parasti ir ielikts krāsas iepakojumā. Tuvākajās dienās matu aprūpe jāveic īpaši saudzīgi, labāk izvairīties no intensīvas veidošanas un papildu mazgāšanas. Vēlams arī izmantot krāsotu matu kopšanai paredzētus līdzekļus, kas stiprinās un atjaunos matus, kā arī saudzēs krāsu un aizsargās to no izbalēšanas. Noderēs intensīvas iedarbības matu maskas, serumi vai matu eļļas, kas mazinās krāsas radīto ietekmi, saglabājot matus skaistus un veselīgus.

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu