Banner 980x90

Kā pareizi lietot acu lēcas?

Acu lēcas piedāvā lielisku alternatīvu brillēm, nodrošinot skaidru redzi un ērtu lietošanu. Tomēr, lai lēcas būtu drošas un efektīvas, ir būtiski ievērot pareizas lietošanas un kopšanas norādes. Šajā rakstā aplūkosim, kā pareizi lietot lēcas, lai nodrošinātu optimālu redzi un acu veselību.

Roku higiēna

Pirms lēcu izņemšanas vai ievietošanas vienmēr rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Nožāvējiet rokas ar tīru dvieli, lai izvairītos no putekļiem un citiem netīrumiem, kas var nokļūt acīs.

Lēcu ievietošana

Pirms ievietošanas pārliecinieties, ka lēcas nav bojātas un ka tās ir pareizajā pozīcijā. Lēcas malām ir jābūt uz augšu, veidojot gludu, ieliektu formu. Ja lēcas malas izskatās izliektas, tā ir izgriezta otrādi. 

Pareizas ievietošanas soļi:

 1. novietojiet lēcu uz rādītājpirksta gala;
 2. ar otras rokas vidējo pirkstu paceliet augšējo plakstiņu, lai izvairītos no mirkšķināšanas;
 3. ar rādītājpirkstu no tās pašas rokas nolaidiet apakšējo plakstiņu;
 4. viegli uzlieciet lēcu uz acs virsmas;
 5. lēnām atlaidiet plakstiņus un pamirkšķiniet, lai lēca ieņemtu pareizo vietu.

Lēcu izņemšana

Pirms izņemšanas arī nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Izmantojiet spoguli, lai redzētu procesu:

 1. skatieties uz augšu un ar vidējo pirkstu viegli pavelciet apakšējo plakstiņu lejā;
 2. ar rādītājpirkstu viegli pieskarieties lēcas malai un pabīdiet to uz leju uz acs baltuma;
 3. satveriet lēcu starp īkšķi un rādītājpirkstu un uzmanīgi izņemiet to.

Lēcu tīrīšana un uzglabāšana

Lai nodrošinātu lēcu tīrību un izvairītos no infekcijām, pēc katras lietošanas tās ir rūpīgi jāiztīra:

 • novietojiet lēcu uz tīras un sausas plaukstas;
 • uzlejiet dažus pilienus lēcu tīrīšanas šķīduma;
 • viegli berzējiet lēcu ar pirkstu apmēram 20 sekundes katrā pusē;
 • rūpīgi noskalojiet lēcu ar tīru tīrīšanas šķīdumu.

Pārliecinieties par to, ka lēcu uzglabāšanas tvertne ir tīra. Regulāri mazgājiet tvertni ar lēcu tīrīšanas šķīdumu un ļaujiet tai izžūt. Piepildiet lēcu tvertni ar svaigu lēcu tīrīšanas šķīdumu un nekad nelietojiet veco šķīdumu atkārtoti. Nodrošiniet, ka lēcas ir pilnībā iegremdētas šķīdumā, lai tās būtu tīras un mitrinātas līdz nākamajai lietošanas reizei.

Lēcu kopšanas padomi

Lietojot kontaktlēcas, izvairieties no to saskares ar ūdeni, jo ūdens var saturēt mikroorganismus, kas var izraisīt acu infekcijas. Nenoskalojiet lēcas ar krāna ūdeni un neizmantojiet tās peldēšanas laikā.

Lēcas ir jāmaina atbilstoši ražotāja un acu ārsta ieteikumiem. Piemēram, dienas lēcas ir paredzētas vienreizējai lietošanai, savukārt mēneša lēcas jānomaina ik pēc 30 dienām. Nekad nepārsniedziet ieteikto lietošanas laiku, jo tas var radīt acu veselības problēmas.

Ja acis ir kairinātas, apsārtušas vai sāpošas, izvairieties no lēcu lietošanas. Ja simptomi neuzlabojas, nekavējoties konsultējieties ar acu ārstu. Vienmēr izmantojiet svaigu lēcu tīrīšanas šķīdumu, lai izvairītos no baktēriju un citu mikroorganismu uzkrāšanās. Nepievienojiet šķīdumu vecajam šķīdumam lēcu tvertnē.

Plašs acu lēcu piedāvājums internetā

Šodien internets ir radījis mums ērtu iepirkšanās vidi. Internetā pat ir iespējams iegadāties lēcas – https://www.lensor.eu/kontaktlecas/! Dr.Lensor piedāvā plašu klāstu ar kontaktlēcām, kas ir piemērotas dažādām vajadzībām un vēlmēm. Neatkarīgi no tā, vai jūs meklējat vienas dienas, divu nedēļu vai mēneša lēcas, Dr.Lensor sortimentā noteikti atradīsiet sev piemērotāko risinājumu.

Dr.Lensor sadarbojas tikai ar uzticamiem piegādātājiem, lai garantētu, ka katrs produkts ir autentisks un atbilst visaugstākajiem standartiem. Tas nozīmē, ka jūs varat būt droši, ka jūsu kontaktlēcas ir drošas un efektīvas. Visas Dr.Lensor piedāvātās kontaktlēcas atbilst stingriem kvalitātes standartiem. 

Dr.Lensor piedāvā arī profesionālas konsultācijas un atbalstu, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotākās kontaktlēcas. Ja jums ir jautājumi vai nepieciešama palīdzība, uzņēmuma komanda ir gatava palīdzēt. Apmeklējiet www.lensor.eu, lai atrastu savas ideālās kontaktlēcas un baudītu augstākās kvalitātes produktus.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)