Pirms ķerties pie matu krāsas – daži noderīgi padomi

Jauna gada iestāšanās parasti sašūpo mūsu iekšējos ūdeņus un mudina ļauties pārmaiņām, izvirzīt jaunus mērķus un dzīvot drosmīgāk. Bieži vien šīs pārmaiņas saistītas arī ar izmaiņām izskatā. Eksperimenti ar matiem ir vieni no populārākajiem, jo citas matu krāsas un frizūras iegūšana tiešām ir kā jauna dzīves sākums. Ja arī jūs domājat par jaunu matu krāsu, tad tieši laikā būs daži padomi. It īpaši, ja matu pārvērtības plānojat veikt mājas apstākļos.

Kā izvēlēties piemērotāko matu krāsas toni
Izvēloties sev piemērotāko matu krāsu, speciālisti iesaka vadīties pēc tādiem faktoriem kā ādas toņa, acu krāsas, arī pēc garderobē dominējošajām krāsām, lai vizuālais koptēls būtu harmonisks un saskaņots. Lai saprastu, uz kuriem krāsu toņiem skatīties, vispirms jānoskaidro, kāds ir ādas tonis – silts vai auksts. To vislabāk var novērtēt delnas iekšpusē, apskatot vēnas, – ja tās izskatās zilganas, tad ādai ir auksts tonis, ja zaļganas, tad silts. Matu krāsa attiecīgi jāizvēlas pretēja – silta un auksta. Siltiem ādas toņiem piestāv aukstas krāsas: bēša, šampanieša blonda, tumši sarkana, pelnu brūna un kastaņbrūna. Ar aukstiem ādas toņiem ir pretēji, tiem piestāvēs silto toņu matu krāsas: zeltaini blonda, oranžīgi sarkana, riekstu vai šokolādes brūna.

Vēl viens speciālistu ieteikums, kurā der ieklausīties – vēlams izvēlēties ne vairāk kā par diviem toņiem atšķirīgu matu krāsu, nekā ir dabiskā matu krāsa. Šie toņi parasti arī vislabāk piestāv, tie ir pamanāmi, bet tajā pašā laikā arī izskatās dabiski.

Kāpēc pievērst uzmanību krāsas kodam
Atcerieties, ka matu krāsa nav jāizvēlas pēc attēla uz kastītes, jo tā parasti ir tikai ilustratīva un pilnībā neataino to krāsas toni, kas ir iepakojumā. To precīzi norāda ciparu kombinācija uz iepakojuma. Ko tā īsti nozīmē?

 • Pirmais cipars nosaka dabisko krāsu un tās dziļumu, kas attēlots pēc starptautiski pieņemtas krāsu skalas: 1 melna; 2 brūna; 3 tumša kastaņu; 4 vidēja kastaņu; 5 gaiša kastaņu; 6 tumši blonda; 7 intensīvi blonda; 8 gaiši blonda; 9 ļoti gaiši blonda; 10 platīna blonda.
 • Otrais cipars norāda krāsas pamattoni un trešais, ja tāds ir, papildu nokrāsu (virstoni). Tos nosaka pēc šādas skalas: 0 naturālais tonis; 1 pelnu; 2 matēts; 3 zeltains; 4 sarkans (varš); 5 sarkanviolets; 6 violets; 7 brūns.

Jāiegādājas tikai kvalitatīvas matu krāsas
Ja vēlaties matus krāsot mājās, tad noteikti jāizvēlas kvalitatīva un profesionāla krāsa. Šāda krāsa, protams, maksā vairāk, bet nevajadzētu riskēt ietaupīt dažus eiro, ja tas var rezultēties ar katastrofu uz galvas. Labāk nežēlot naudu tiešām labai matu krāsai, kas ne tikai sniegs patīkamu krāsas toni, bet arī saudzēs un kops matus, mazinot krāsošanas procesā radītos bojājumus. Atcerieties, ka, lai vienmērīgi nokrāsotu garus un vidējus matus, vajadzēs vismaz divus krāsas iepakojumus. Labāk, lai krāsa paliek pāri, nekā pietrūkst. Īsiem matiem pietiks ar vienu iepakojumu.

Profesionālas matu krāsas pieejamas ne tikai salonu speciālistiem un frizieriem, tādas var iegādāties ikviens arī lietošanai mājās – interneta veikalā SALONLINE.LV, kas ir profesionālas kosmētikas, zīmolu produkcijas un salonu aprīkojuma tiešais izplatītājs Baltijas valstīs. Preču sortimentā pieejams visplašākais skaistumkopšanas produktu klāsts, tajā skaitā arī viss matu aprūpei – sākot no matu mazgāšanas un veidošanas līdzekļiem līdz dažādu veidu matu krāsām.

Sortimentā pieejamās matu krāsas izceļas ar to, ka ir īpaši noturīgas, efektīvas un ar matiem saudzīgu sastāvu. Tās izstrādājuši vadošie matu kosmētikas zīmoli sadarbībā ar frizieriem, lai nodrošinātu pašu labāko kopšanu, aizsardzību un krāsas rezultātu. Vairums matu krāsu ir bez amonjaka, kas samazina matu bojāšanos. Profesionālās krāsas nodrošina ilgnoturīgu un spilgtu rezultātu.  SALONLINE e-veikalā var iegādāties:

 • ķīmiskās matu krāsas;
 • dabīgās matu krāsas;
 • tonējošās matu krāsas;
 • matu krāsas-želejas vīriešiem;
 • izsmidzināmas matu krāsas-lakas. 

Kas jāievēro, krāsojot matus mājās
Lai matu krāsošana mājas apstākļos izdotos un rezultāts nepatīkami nepārsteigtu, vienmēr precīzi jāseko krāsai pievienotajai instrukcijai un vēl dažiem svarīgiem padomiem.

 • Pirms krāsošanas jāsagatavo visi vajadzīgie palīgmateriāli – trauciņš krāsas jaukšanai, ota krāsas uzklāšanai, sprādzes matu sadalīšanai, cimdi un dvielis, ar ko nosegt plecus.
 • Matu krāsošana jāsāk no priekšpuses virzienā uz pakausi, pēc tam sānu daļā.
 • Ja vēlas nokrāsot matu saknes, tad vispirms krāsa jāuzklāj uz tām un jānotur pusi laika, tad krāsa jāieklāj visos matos, lai tie nesanāktu vairākos toņos.
 • Krāsa jāizskalo siltā vai remdenā ūdenī, jāizmanto šampūns vismaz divas reizes, lai atbrīvotos no krāsas paliekām. Ja krāsai ir pievienots kopjošs līdzeklis (balzams vai maska), tas jāieklāj matos.
 • Slaukot matus, jāatceras tos maigi nosusināt, nevis berzēt ar dvieli, lai vēl papildus netraumētu matu struktūru.

Lai matu krāsa ilgāk izskatītos labi un nezaudētu savu intensitāti, būtiski matus ikdienā kopt ar krāsotiem matiem paredzētu kosmētiku, kas stiprina un atjauno matus, kā arī neļauj krāsai pārāk ātri izbalēt. SALONLINE interneta veikalā atradīsiet ne tikai parastās matu krāsas un tonējošas matu krāsas, bet arī plašu matu kosmētikas klāstu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu