Satiec iemīļotos pasaku tēlus Vika pasaku parkā

Valmieras novada Dikļos, tieši iepretī Dikļu pils vārtiem atrodas Vika Pasaku parks, kura viesiem tiek sniegta iespēja iziet interesantu pastaigu taku un satikt iemīļotos divdesmit astoņus Vika pasaku varoņus. Te mīt gan Ness un Nessija, gan Rūņu Dūķītis, gan Tīdžerēns Ņuks un citi tēli. Šeit bērnus sagaida arī Sarežģītais zvirbulēns, kas savulaik ticis iemūžināts animācijas filmiņā.

Dikļu pils

Dikļu muiža ir sens fon der Pālenu dzimtas īpašums – pils pamatos iekaltais gada skaitlis “1423” vēsta par muižas vēstures pirmsākumiem –, un 1998. gadā Dikļu pils ēka tika iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā. Tagadējā Dikļu pils ēka tikusi uzbūvēta vēlāk. Dikļi ir zīmīgi ar to, ka tajos 1818. gadā pirmo reizi tika spēlēta luga latviešu valodā – muižas kalpotāja Jāņa Peitāna tulkotie Šillera „Laupītāji”, kā arī to, ka 1864. gadā muižas mācītājs Juris Neikens tur sarīkoja pirmos latviešu Dziesmu svētkus.

Parka izveide

Vika pasaku varoņi ir apbūruši un aizkustinājuši visdažādāko vecumu cilvēku sirdis jau kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem. Iemīļotais latviešu rakstnieks Viks (īstajā vārdā – Viktors Kalniņš) ir dzimis Dikļu pagastā, ir vairāku grāmatu autors, kā arī literāro balvu un prēmiju laureāts. Pēc Vika darbu motīviem ir uzņemtas arī multiplikācijas filmas: “Sarežģītais zvirbulēns” (1983), kā arī “Ness un Nesija” (1991).

Vika Pasaku parks tika izveidots 2006. gadā tieši iepretī Dikļu pils vārtiem, un pasaku varoņu skulptūras uzstādīšanai tajā izgatavojuši tēlnieki brāļi Rūrāni. 2008. gada vasarā pasaku parku papildina jauna skulptūra no populārās bērnu fantastikas grāmatas „Dinīts nāk”; Dinīts, atbilstoši savai būtībai, izveidots sešu metru augstumā.

Astoņus gadus vēlāk – Koktēlnieku plenēra laikā 2016. gadā – īpaši Vika Pasaku parkam tika izveidotas desmit jaunas koka skulptūras, kuru ideju skices veidoja Rīgas Tehniskās Universitātes studenti. Vika Pasaku parka mērķis ir rosināt bērnus lasīt, domāt, jautāt, iepazīt un sapņot, kas jo īpaši būtiski ir laikā, kad ikdienu pārvalda modernās tehnoloģijas, un to ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši viesu.

Ko vēl parkā pasākt?

Dodoties pa labiekārto taku, apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt un atpazīt kokā atveidotos pasaku tēlus, bet arī iepazīties ar tiem sīkāk (gadījumā, ja grāmatas nav lasītas): figūras ir papildinātas ar īsiem pasaku varoņu aprakstiem.

Lai gan Dikļu pils ārkārtas apstākļu dēļ ir slēgta, pēc pastaigas pa taku viesiem būs iespēja piesēst un sarīkot pikniku īpaši iekārtotā atpūtas vietā blakus parkam. Tāpat bērnus gaida labiekārtots rotaļu laukums, kurā atrodas gan slidkalniņš, gan šūpoles, gan āra trenažieri un speciāli kāpelēšanai izgatavotas koka figūras.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu