Vietējās ziņas

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.

 • Kāds ir sods par braukšanu bez OCTA?

  Sēšanās pie automašīnas stūres lielākajai daļai autovadītāju varētu likties kā aizraujošs piedzīvojums, tomēr papildu tam nāk klāt arī atbildība. Nepietiek tikai ar to, ka ir iegūta autovadītāja apliecība un iegādāts auto. Nepieciešams padomāt un parūpēties par auto tehnisko stāvokli, nepieciešamības gadījumā doties uz autoservisu, kā arī vienmēr jāatceras iegādāties obligāto apdrošināšanas polisi. 

 • Biznesa priekšrocības, kuras uzņēmumam sniegs saules paneļu izmantošana

  Saules paneļu izmantošana uzņēmuma apgādāšanā ar elektroenerģiju var kļūt par stratēģiski nozīmīgu lēmumu, kas sniegs vairākas būtiskas biznesa priekšrocības. Saules paneļi visā pasaulē tiek izmantoti arvien vairāk, jo skaidrs, ka atjaunojamā enerģija ir mūsu nākotne, uz kuru agrāk vai vēlāk būs jākoncentrējas. Tie, kuri sāks to darīt jau tagad, noteikti būs ieguvēji. Uzziniet, kādas priekšrocības uzņēmumam var sniegt saules paneļu izmantošana. 

 • Zemgale – tās tradicionālie ēdieni

  Zemgale var lepoties ne tikai ar skaistākajām Latvijas pilīm un muižām, bet arī tiek saukta par Latvijas maizes klēti, un ne velti – tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus.

 • Daži ieteikumi kontaktlēcu lietotājiem vasarā

  Vasara ir uzņēmusi apgriezienus un gatava iepriecināt mūs ar lieliskiem piedzīvojumiem, atpūtu pie ūdeņiem un siltām naktīm. Lai to visu pilnībā izbaudītu, kontaktlēcu lietotājiem ieteicams atcerēties par dažiem drošības nosacījumiem attiecībā un lēcu lietošanu, kā arī, iespējams, izmēģināt kaut ko jaunu un ērtu, lai kontaktlēcu lietošana būtu vēl patīkamāka un pat stilīgāka.

 • Kādēļ gan nelielam, gan vidējam, gan lielam biznesam nepieciešami tulkošanas pakalpojumi?

  Pašlaik patērētāji arvien vairāk izmanto internetu un digitālos resursus, lai atrastu informāciju par precēm un pakalpojumiem, lai atrastu uzņēmumu, veikalu vai aptieku. Drukāto avīžu un katalogu laiks ir pagājis. Kad cilvēks meklē informāciju par produktu vai pakalpojumu, viņš meklē pakalpojumus Google. Lai to izdarītu, arvien vairāk mazu un lielu uzņēmumu mēģina savu biznesu pārnest uz internetu. Arī uzņēmumi, uzsākot uzņēmējdarbību, vispirms izveido mājaslapu.

 • NextGenBaller piedāvā uzlabot basketbola prasmes

  Tiešsaistes basketbola platforma NextGenBaller ir resurss jauniem un esošiem basketbolistiem, ar kura palīdzību attīstīt prasmes, iegūt jaunas zināšanas un kļūt par labākiem spēlētājiem.

 • Dāvanu idejas, ko uzdāvināt sievietei

  Ja trūkst dāvanu idejas sievietei, tad ielūkojies šajā rakstā – ir apkopotas vairākas lieliskas dāvanas sievietei, ar ko pārsteigt svētkos.

 • Vecāki, iepazīstieties ar bērnu iemīļotajiem "Suņu patruļas" varoņiem

  "Suņu patruļa" ir viena no pirmsskolas vecuma bērnu šobrīd ļoti iemīļotām multfilmām, kuru noteikti var ierindot to multfilmu klāstā, ko vecāki bez bažām var ļaut savām atvasēm skatīties. Šajā multfilmā neredzēsiet agresiju, vardarbību un citas lietas, ko diemžēl bieži var novērot citās multfilmās.