Banner 980x90

Bauskas pils

Bauskas pils atrodas pilsētas teritorijā, gleznainā ainavā uz pussalas starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, upēm saplūstot, veidojas Lielupe. 

Tās senākā daļa ir varena 15. gs. Livonijas ordeņa cietokšņa drupas, bet jaunākā - pirmo Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru rezidence, vienīgā daļēji saglabājusies pils Latvijā, kas ilustrē manierisma laika arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes bijušajā hercogistē. Iespējams apskatīt pils vēstures un interjeru ekspozīcijas, dažādas tematiskās izstādes, regulāri notiek koncerti un tematiskie pasākumi. Pēc restaurācijas un rekonstukcijas darbu pabeigšanas apskatāms bruģētais pils pagalms ar ārējām kāpnēm uz pilskunga un hercoga telpām, akmenskaluma ieejas portāls, interjeru sienu apdare, renesanses, manierisma un baroka stila podiņu krāsnis, kamīni, logu vitrāžas un krāsaino flīžu grīdu segums hercoga apartamentos.

Adrese: Pilskalns, Bauska, LV-3901
Tālrunis: +371 63922280
Mājas lapa: www.bauskaspils.lv
E-pasts: bauskaspils@bauska.lv
GPS koordinātes: 56.4035912, 24.172133

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)