5 iemesli, kāpēc zobu aizvietošanai izvēlēties implantus

Ja kādu iemeslu dēļ zaudēts viens vai vairāki zobi, ir būtiski pēc iespējas ātrāk domāt par to aizvietošanu, lai negatīvi neietekmētu zobu kopējo funkcionalitāti un sakodienu, kā arī pašapziņu, kas ir cieši saistīta ar smaida estētiku. Izvairīšanās smaidīt un komunicēt zobu problēmu dēļ var traucēt gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. 

Kā labāk aizvietot zobus? Zobu implanti šobrīd ir modernākais un efektīvākais veids, kādu mūsdienu zobārstniecība piedāvā zaudētu zobu aizstāšanai, tāpēc speciālisti iesaka izvēlēties šo risinājumu vairāku būtisku iemeslu dēļ, kurus pacienti tiešām novērtē.

Zobu implanti ir kā dabiskā zoba analogs
Zobu implantus var salīdzināt ar mākslas darbu – tie ir rūpīgi izveidoti un pielāgoti katram pacientam, nodrošinot funkcionāli un vizuāli perfektu rezultātu, kas neatšķiras no dabiskajiem zobiem. Uz titāna skrūves, kas ievietota žokļa kaulā, tiek izveidota zoba kroņa daļa, kura maksimāli imitē īsto zobu visās tā īpašībās. No malas cilvēki, nezinot par zobu aizvietošanu, nevar pamanīt, ka veikt šāda procedūra. Klasisko protēžu gadījumā aizvietošana ir pamanāmāka, jo var būt redzami protēžu elementi, kā arī paši zobi var neizskatīties tik dabiski. Ar zobu implantiem nav nekādu ierobežojumu. Var brīvi ēst visu, ko vēlas, bez bažām smaidīt un runāt, nesatraucoties par to, kas notiek ar zobiem. Visbiežāk pacienti pat aizmirst par implantiem, jo tie mutē nerada svešķermeņa sajūtu. 

Implantu ievietošana netraumē blakus zobus
Gadījumos, kad nepieciešams aizvietot vienu zobu vai zobu grupu, parastās protēzes un tiltus visbiežāk balsta uz blakus zobiem, līdz ar to nepieciešams veikt šo zobu slīpēšana, lai piefiksētu protēzi. Implantu gadījumā balstās uz titāna skrūvēm, kuras ievieto smaganā, kas arī nodrošina pareizu žokļa kaula noslogojumu. Blakus zobi netiek traumēti un izmantoti kā atbalsts aizvietotājiem, kas ir ne tikai vizuāli, bet arī funkcionāli labākais risinājums. Vienmēr ir labāk katru īsto zobu nosargāt neskartu pēc iespējas ilgāk, lai pagarinātu tā kalpošanas laiku. 

Var aizvietot jebkurus zobus, pat visu rindu
Zobu implanti ir ļoti fleksibla zobārstniecības metode, kas ļauj panākt tieši tādu vizuālo un funkcionālo risinājumu, kāds pacientam nepieciešams. Izvērtējot individuālo situāciju, izpētot rentgena uzņēmumus, implantologs piedāvā labāko risinājumu un ārstēšanas plānu. Implanti piemēroti gan viena zoba aizvietošanai, gan zobu grupai ar norobežotu vai nenorobežotu defektu. Zobu implanti piemēroti arī pilnīga zobu iztrūkuma gadījumā. Uz titāna skrūvēm var izveidot īpaši stabilas un funkcionālas izņemamās protēzēs, kas lietošanas laikā sniedz drošību un pārliecību. Tās ir ar augstu fiksāciju, ērti izņemamas, ieliekamas un kopjamas.

Zobu implantiem nav vecuma ierobežojuma
Kad runa ir par zobu protēzēm, prātā nāk pusmūža cilvēki vai seniori, kuru dabiskie zobi nokalpojuši. Bet zobus var zaudēt jebkurā vecumā, traumas un negadījumi var notikt arī ar bērniem un jauniem cilvēkiem. Šādos gadījumos klasiskās protēzes nešķiet tas pievilcīgākais risinājums. Zobu implanti ir iespēja jebkurā vecumā atjaunot smaidu ar mākslīgajām restaurācijām, kas nav atšķiramas no īstajiem zobiem. Gados jauni cilvēki daudz vieglāk pieņem šādu risinājumu un nākotnē ar to sadzīvo. Ja pacienta vispārējais veselības stāvoklis ir labs, zobu implantēšana ir iespējama jebkurā vecumā.

Ērta lietošana un kopšana
Vairumā gadījumu implanti ir neizņemamas restaurācijas, kuru lietošana neatšķiras no īstajiem zobiem, jo to funkcionalitāte ir identiska. Tas attiecas arī uz tīrīšanu. Zobi jākopj tieši tāpat kā ikdienā – regulāri jātīra, jādiego, jāveic profilaktiskās pārbaudes zobārstniecībā un higiēna. Arī izņemamās protēzes, kas balstās uz implantiem, tīrīt un kopt ir ērti. Tām var būt mazāka bāze nekā parastajām protēzēm, atvieglojot to lietošanu un kopšanu.

“Dr. Apines zobārstniecības klīnika” – eksperts zobu implantēšanā
Klīnikā strādā pieredzējuši implantologi ar vairāku gadu desmitu pieredzi un jaunie speciālisti, kuri universitātē iegūtās zināšanas nostiprinājuši arī labākajās ārzemju klīnikās Amerikā, Taivānā, Korejā un citviet. Pacientiem tiek nodrošināti mūsdienīgi un augstākās klases implantoloģijas pakalpojumi par pievilcīgām cenām. Pakalpojumu cenas “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā” ir vienkāršas, saprotamas un bez slēptām izmaksām. Par pakalpojumu iespējams veikt arī dalītos maksājumus.

Vairāk par iespēju atgūt skaistu smaidu varat uzzināt klīnikas mājaslapā apinesklinika.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu