Bauskas novadā apsekotas 12 pēdējos gados celtās ēkas

Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Bauskas novadā būvvalde un būveksperti apsekojuši 12 pēdējo piecu gadu laikā celtās sabiedriski nozīmīgās ēkas, un bojājumi vai novirzes ēku konstrukcijās nav konstatētas, bet veikala "Mājai un dārzam" griestu konstrukcijā nomainītas skrūves.

Bauskas novada Būvvaldes būvinspektors Andris Barovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka kāds Bauskas iedzīvotājs bija satraucies par iespējamām nepilnībām veikala "Mājai un dārzam" griestu konstrukcijā, taču, pārbaudot griestu kopņu balstmezglus, viņa aizdomas nav apstiprinājušās.

Iedzīvotājam šķitis, ka kopņu balstmezglā ir sprauga, un bijušas aizdomas par plaisu metinājuma vietā. Ēku bija ieradies apsekot būveksperts no Liepājas, kurš konstatēja, ka konkrētās spraugas ir pieļaujamas un neapdraud balsta stiprību, turklāt konstrukcija tajās vietās balstās uz kolonnas. Mezgla nestspēja ir nodrošināta. Būveksperts ieteicis esošās skrūves nomainīt pret garākām, ko SIA "Baltrade", kam ēka pieder, arī izdarīja.

Vēl bijušas aizdomas par plaisu metinājuma vietā, taču tās nav apstiprinājušās, jo pēc plaisas izskatījusies rūsas radīta svītra telpas mitruma iespaidā. Ēkas konstrukcijā netika konstatētas deformācijas, kas varētu apdraudēt apmeklētājus. Šajā ēkā dažādos spārnos atrodas vairāki veikali - gan veikals "Mājai un dārzam", gan "Rimi" un citā galā "Maxima", skaidroja Barovskis.

Citās apsekotajās ēkās - kultūras iestāžu ēkās, sporta zālēs un citās - arī nav konstatētas deformācijas, kas varētu apdraudēt apmeklētājus, informēja būvinspektors.