Izlaidums bērnam – svinību idejas kopā ar vecākiem

Ziedošais un saulainais pavasaris nes līdzi prieka un saviļņojuma laiku daudziem skolēniem un studentiem – ir klāt izlaidumu laiks! Maijā un jūnijā sarosās ne tikai skolotāji, skolēni un studenti, bet arī vecāki un draugi, jo paliek aizvien mazāk laika, lai piemeklētu piemērotas dāvanas izlaidumā, sanāktu kopā šaurākā lokā un atzīmētu šo svinīgo pasākumu.

Kā tikt pie oriģinālas dāvanas izlaidumā un kā vispār atzīmēt šo dienu kopā ar mūsdienu visuzinošajiem jauniešiem? Jāatceras, ka vislabāk atmiņā no izlaiduma paliek ne tik daudz dārgas un lielas dāvanas, cik iespaidi un gūtās emocijas no paša pasākuma. Nepūlieties dāvināt grāmatas, monētas vai pildspalvas un citas tautā pieņemtās tradicionālās dāvanas, kuru galvenais mērķis ir krāt putekļus plauktā. Neaiciniet radus un draugus uz pasēdēšanu pie galda – tas būs galīgi garām. Uzdāviniet ko labāku – prieku, sajūsmu vai smieklus. Tās var būt gan izklaides bērniem akvaparkā, gan bērnu izklaides vietas ar nakšņošanu, ģimenes ekskursijas, iepirkšanās galvaspilsētā vai fotosesija. 

Pārsteiguma ballīte dārzā

Garas pasēdēšanas pie galda jauniešus garlaikos. Tā vietā ieplānojiet dāvanā pārsteiguma izklaides bērniem savas mājas pagalmā vai pie ezera īpašā tematikā vai jūsu ģimenei neierastā formātā! Te būs pāris ideju, kā visforšāk atzīmēt izlaidumu kopā ar bērnu, lai tas paliktu atmiņā.

 • Putu ballīte dārzā. Personīgai lietošanai ir iespējams iznomāt ne tikai piepūšamās atrakcijas, bet arī putu pūšamos aparātus. Šāda izklaide sagādā patiesu prieku gan lieliem, gan maziem.
 • Ballīte amerikāņu stilā. Tas nozīmē, ka jums būtu jāsagatavojas īstai grilēšanai un burgeru gatavošanai, jestrai mūzikai un jautrām spēlēm.
 • Karnevāls ar krāšņiem dekoriem un fotostūrīti. Lai radu ciemošanās šādos svētkos absolventam neliktos vienmuļa un garlaicīga, iesaistiet visus jautrā pārģērbšanās festivālā, rotājiet pagalmu koši un jautri – ar lampiņām, virtenēm. Izdomājiet vienotu ģērbšanās kodu!

Doties piedzīvojumā ārpus mājas

Daudzās filmās absolventu palaišanai lielajā dzīvē tiek attēlota ar simboliskiem notikumiem – kopīgu ģimenes ceļojumu, došanos izbraucienā ar auto vai kopīgām pusdienām ārpus mājas. Kas varētu vienot jūsu ģimeni kopīgā piedzīvojumā?

 • Laivošana. Latvijā ir izstrādāti desmitiem unikālu un dažādas sarežģītības upju maršrutu, kurus paveikt gan vienā dienā, gan ar iespēju pārnakšņot upes malā. Dodieties neticamā pārgājienā kopā ar ģimeni vai draugiem!
 • Bērnu atrakciju parks nekad nebūs par vēlu (vai bērnišķīgu) jūsu bērniem, ja priecāsieties visi kopā. Izvēlieties parkus ar šķēršļu trasēm, nobraucieniem ar trosi vai mistiskiem labirintiem.
 • Atpūta pie jūras. Ja nedzīvojat ūdens tuvumā, izbaudiet iespēju noīrēt nelielu namiņu tiešā jūras tuvumā un pavadīt romantisku vakaru šaurā ģimenes lokā. 

Ūdens atrakciju parki

Ikviens – gan liels, gan mazs – sapņo vismaz reizi nošļūkt pa lielo ūdens trubu! Burbuļojošās upes, ūdens kalniņi, strūklakas, pirtis – te var baudīt ūdens atpūtu visas dienas garumā. Ūdens parka apmeklējums derēs kā risinājums svinībām lietainā dienā.

Kur aizbraukt?

 • “Vichy” Ūdens parks Lietuvā, Viļņā
 • “Līvu” akvaparks Jūrmalā
 • “Atlantis H2O” akvaparks Igaunijā, Viimsi
 • “Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks”

Sacensību garā

Sporta spēles, aktivitātes svaigā gaisā vienmēr būs pasākuma vadītāju viens no galvenajiem pieturas punktiem, lai pasākuma viesi nejustos garlaikoti. Iesaistieties sportiskās sacensībās kopā ar savu bērnu, pavadot jautru pēcpusdienu mežā vai tieši otrādi – trasē. 

 • Kvadraciklu noma būs piemērota jauniešiem sākot no 14 gadu vecuma, ja stūrēt vēlēsies pats. Ar kvadraciklu braukt ir aizraujoši, un tas patīk ne tikai jauniešiem, bet arī gados vecākiem cilvēkiem.
 • Lāzertags. Jums ir vesela komanda? Lieliski! Dodieties nepieredzētā lāzertaga spēlē, kur visi varēs pārbaudīt savas taktiskās iemaņas imitētā kaujaslaukā.
 • UFOGOLF spēle visai ģimenei svaigā gaisā.
 • Playoff Arena” piedāvā vairāk nekā 100 azartiskas spēļu – sākot no milzu šautriņām līdz pat boulingam un golfam. Šeit var salikt veselu programmu ar punktiem un balvām.

Kopīgām atmiņām

Vēlaties iemūžināt šos pēdējos mirkļus paliekošās un skaistās atmiņās? Varbūt jūs gribētu uztaisīt vienu skaistu bildi, ko piekārt foajē vai viesistabā? Varat izmēģināt šādas aktivitātes:

 • Paaudžu fotosesija vai fotografēšanās izvēlētā stilā. Vai esat kādreiz pārģērbies un bildējies Viktorijas laikmeta stilā? Bet varbūt iemūžināt ģimeni oriģinālos T-kreklos? Te jūsu fantāzijai un izdomai nav robežu, atliek vien izvēlēties un organizēt.
 • Plenērs. Sarīkojiet pikniku kopā ar plenēru, gleznojot dabas ainavas vai citus objektus, personas, kas jums labpatiktos. Šāds pasākuma formāts būs tuvāks sirdij meitenei-absolventei.
 • Makšķerēšana. Tas ir viens lielisks un viegls sporta veids, kas neprasa nedz fizisko sagatavotību, nedz īpašas iemaņas. Laiks, ko pavadīsiet kopā, paliks mūžīgi kā vienas no skaistākajām atmiņām. Atcerieties, makšķerēt nenozīmē uzvarēt, bet piedalīties!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu