Kādi ir virtuvei piemērotākie grīdas segumi?

Virtuves pārbūve ir diezgan sarežģīts process, jo atšķirībā no guļamistabas vai dzīvojamās istabas, kurās varbūt ir daudz mēbeļu, virtuvē ir ļoti daudz iebūvētu komponenšu. Gan elektrotehnikai, gan santehnikai jābūt funkcionālai un droši izmantojamai. 

Kā jebkurā telpā, arī virtuvē grīda ir ļoti svarīgs telpas elements, ko nepieciešams sagatavot pēc tam, kad izremontēti griesti un sienas. Tas nozīmē, ka lēmums par to, kāda būs virtuves grīda, jāpieņem vēl pirms virtuves iekārtas iegādes. Lai atvieglotu izvēli, turpinājumā lasiet, kādi ir virtuvei piemērotākie grīdas segumi un kādas ir katra seguma galvenās priekšrocības un trūkumi.

Parkets
Parkets un koka grīdas segumi kopumā ir viens no populārākajiem un klasiskākajiem grīdas segumu veidiem. Lai arī parkets nav ūdens izturīgs, izmantojot pareizo laku un satīrot uzreiz, ja gadās kaut ko izliet, parkets var būt piemērots grīdas segums arī virtuvei. 

Kā jau minēts, galvenais parketa grīdu trūkums ir tas, ka tās nav pilnībā ūdens izturīgas. Vēl viens risks, kas jāapsver, izvēloties šādu grīdas segumu virtuvei, ir tas, ka parketa grīdas mēdz būt slidenas.

Galvenās parketa grīdu priekšrocības ir tas, ka to iespējams pieslīpēt un pārlakot, ja, piemēram, izlemjat, ka pēc laika vēlaties tumšāku grīdu, nekā sākotnēji plānots. Tāpat kā flīzes, arī parketa grīdu var padarīt interesantāku, izklājot to interesantos ornamentos. Papildus parkets ir arī videi draudzīgs un ilgtspējīgs risinājums, jo tas veidots no dabīga materiāla un to iespējams atkārtoti izmantot.

Flīzes
Flīzes ierasti ir materiāls, ko izmanto telpās, kuras pakļautas mitrumam. Keramikas, porcelāna un akmens flīzes ir ierasta izvēle virtuves grīdām. 

Lai arī ir pieejamas flīzes no materiāliem, kas neslīd, tāpat kā parketa grīdas, flīzes mēdz būt slidenas. Viens no galvenajiem trūkumiem, izvēloties flīzes kā virtuves grīdas segumu, ir tas, ka, lai tās ievietotu, visticamāk, jāizmanto meistara pakalpojumi. Savukārt lietošanas laikā regulāri jārūpējas par grīdas flīžu šuvju apkopšanu un atjaunošanu. 

Galvenās priekšrocības, izvēloties flīžu grīdas segumu, ir mitruma izturība, kopējā izturība un daudzveidīgās krāsas un stili, kādos flīzes pieejamas. 

Vinils
Vinils jeb linolejs pēdējo gadu laikā piedzīvo atdzimšanu, jo, attīstoties tehnoloģijām, ražotāji izveidojuši vinila grīdas segumus, kas atgādina koka un akmens grīdas. 

Vinila grīdas nav tik stingras un stabilas kā flīzes, kā arī, neuzmanīgi apejoties, vinila grīdu var saskrāpēt un sabojāt, tomēr šim grīdas segumam piemīt vairāk priekšrocību nekā trūkumu.

Vinila grīdu galvenās priekšrocības ir to vieglā kopšana un mitruma izturība. Materiāls ir salīdzinoši lēts, un to var ieklāt pats. Vinila grīdas segumi pieejami daudz dažādās krāsās un faktūrās, ko nezinātājs bieži vien nespēs atšķirt no citu, dārgāku, materiālu grīdas segumiem.

Grīdas lamināts
Grīdas lamināts jau kādu laiku ir populāra alternatīva koka grīdas segumiem. Tāpat kā vinils, tas ir lētāks materiāls, kas atdarina grīdas segumu, tomēr tas ne vienmēr ir ūdens izturīgs un, kopumā ņemot,  nolietojas ātrāk nekā citi grīdas segumi. 

Tomēr mūsdienās pieejami arī mitruma izturīgi grīdas lamināti, bet galvenā lamināta priekšrocība ir tā ieklāšanas ērtums.

Korķa segums
Šis materiāls ir jaunums virtuves grīdu risinājumos. Korķa grīdas segumi pieejami gan kā flīzes, gan kā dēļi, kas ir pielīmējami vai savstarpēji savienojami. Galvenie trūkumi, kas piemīt šādam grīdas segumam, ir tas, ka tas pieejams tikai dabīgos toņos un nav pilnībā ūdens izturīgs, kā arī tiešos saules staros tas var izbalēt. Savukārt galvenie ieguvumi, izvēloties šādu grīdas segumi, ir tādi, ka korķa grīda nekad nešķitīs auksta, tā labi slāpēs trokšņus un to viegli ieklāt pašam.

Cements
Varētu šķist, ka tas ir pārāk neomulīgs materiāls, taču apstrādājot arī cements var izskatīties kā koks, akmens vai pat flīzes. Tas, viennozīmīgi, ir netipisks risinājums un nederēs visos mājokļos, it īpaši dzīvokļos, bet cementa grīda būs salīdzinoši lēts un mitruma izturīgs virtuves grīdas risinājums.

Dažādi grīdas segumi plašā klāstā pieejami interneta veikalā 220.lv  apskatiet piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu