Latvijā notiks Ziemeļeiropas meteoroloģijas dienestu direktoru sanāksme

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Mežotnes pilī 25.augustā un 26.augustā norisināsies Ziemeļeiropas meteoroloģijas dienestu direktoru un NORDMET (Baltijas un Ziemeļvalstu meteoroloģisko dienestu apvienības) padomes gadskārtējā sanāksme, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šīs sanāksmes galvenais jautājums ir ciešākas sadarbības veidošana, lai kopīgi īstenotu meteoroloģijas dienestu misiju - iedzīvotāju un īpašuma aizsardzība, savlaicīgi nodrošinot ar informāciju tās iedzīvotāju darbības sfēras, kas ir tieši atkarīgas no laika un klimatiskajiem apstākļiem.

Uz sanāksmi ieradīsies astoņu valstu meteoroloģijas dienestu direktori un augsta līmeņa amatpersonas no Islandes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Somijas. Sanāksmi atklās un Ziemeļeiropas meteoroloģijas dienestu direktoru sēdi vadīs Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra valdes locekle Daiga Falkane.

Plānots, ka sanāksmē tiks parakstīts arī saprašanās memorands, kas būs oficiāls pamats sadarbībai starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu meteoroloģijas dienestiem.

Līdztekus turpmākās sadarbības apspriešanai sanāksmē uzmanība tiks pievērsta arī kopēja viedokļa paušanai pasaules un Eiropas līmeņa organizācijās meteoroloģijas jomā.