Banner 980x90

Nevēlamo matiņu likvidēšanas veidi un to priekšrocības

Vasarā ar lielu prieku baudām sauli un siltos laikapstākļus, ikdienā izvēloties pēc iespējas mazāku un vieglāku apģērbu, tostarp kleitas, bikini, svārkus un citus apģērba gabalus, kas arī karstā laikā ļauj justies brīvi un komfortabli. Taču šāda apģērba izvēle vasarā parasti nāk komplektā ar diezgan nepatīkamu un nogurdinošu problēmu – nevēlamo matiņu likvidēšanu. Par laimi, pastāv dažādas metodes, kas sniedz iespēju atbrīvoties no nevēlamā ķermeņa apmatojuma, tādēļ ikvienam ir iespēja izvēlēties to, kura tam šķiet efektīvāka. Lūk, daži no liekā apmatojuma noņemšanas veidiem.

Matiņu noņemšana ar lāzeru

Matiņu likvidēšana ar lāzera palīdzību ir viena no mūsdienīgākajām un efektīvākajām metodēm. Tā sniedz iespēju atbrīvoties no liekā ķermeņa un sejas apmatojuma uz ilgāku laiku. Procedūras laikā ar lielas jaudas viena viļņa garuma gaismas staru tiek iznīcināts matiņa folikuls, apstādinot matiņu augšanu ilgtermiņā. Lai arī lāzerepilācija ir efektīva matiņu likvidēšanas metode, tā prasa lielu pacietību. Pilna kursa veikšanai var būt nepieciešamas nepieciešamas 4–6 matiņu apstrādes reizes. Turklāt starp tām nepieciešams ievērot vairāku nedēļu pauzi. Taču lāzerepilācija par nevēlamajiem matiņiem ļauj aizmirst pat uz vairākiem gadiem, turklāt tas vēl nav viss – lūk, arī citas lāzerepilācijas priekšrocības.

  • Procedūra ir mazsāpīga.
  • Iespējams atbrīvoties no matiņiem jebkurā ķermeņa zonā.
  • Lielisks veids, kā atbrīvoties no dažādu tipu matiņiem.
  • Lāzerepilācija uzlabo ādas stāvokli.

Skūšana

Viena no biežāk izmantotajām matiņu likvidēšanas metodēm ir skūšana. Tā ir vienkāršs matiņu likvidēšanas veids, kas sniedz tūlītēju rezultātu. Skūšana sniedz ātru rezultātu, tā ir mazsāpīga un salīdzinoši lēta. Salīdzinājumā ar citām matiņu likvidēšanas metodēm, skūšana ir maiga, tāpēc to var veikt arī uz jutīgas vai problemātiskas ādas. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka skūšana ir pagaidu risinājums, jo matiņi ataug diezgan ātri. Turklāt, ja to veic nepareizi, var rasties iekaisumi, ādas kairinājums.

Depilācija

Depilācija, izmantojot krēmu vai losjonu, ir ātra un nesāpīga matiņu likvidēšanas metode. Šī metode sniedz iespēju iznīcināt matiņa virsējo slāni, nodrošinot gludu rezultātu no 4 līdz pat 7 dienām. Salīdzinājumā ar skūšanu, matiņi pēc depilācijas ir daudz mīkstāki. Atbrīvojoties no liekā apmatojuma ar depilācijas krēma palīdzību, nepieciešams ļoti rūpīgi ievērot ražotāju noteiktās lietošanas instrukcijas, jo produkta sastāvā esošās ķīmiskās vielas var izraisīt pat ādas apdegumus.

Vaksācija

Vaksācija ir plaši izplatīta matiņu likvidēšanas metode. Tā nodrošina ilgstošu rezultātu, noņemot matiņus ar visām to saknēm. Pēc procedūras veikšanas matiņi var neataug pat vairākas nedēļas. Vaksācijas rezultātā mati parasti ataug mīkstāki, plānāki un retāki. Turklāt regulāra vaksācija var samazināt matu blīvumu un biezumu uz ilgu laiku. Pēc vaksācijas āda kļūst gludāka un maigāka. Tomēr jāņem vērā, ka procedūra ir sāpīga un var būt īpaši nepatīkama jutīgās ķermeņa zonās.

Epilators

Matiņu likvidēšana ar epilatoru ir vēl viena metode, kas nodrošina ilgstošāku rezultātu nekā skūšana vai depilācija. Epilators ir ierīce, kas izrauj matiņus kopā ar to saknēm, tādēļ procedūras rezultāts ir ilgstošs. Pēc epilācijas matiņi ataug plānāki un maigāki. Turklāt ar epilatora palīdzību no nevēlamajiem matiņiem iespējams atbrīvoties arī mājas apstākļos. Taču jāņem vērā, ka procedūra var būt sāpīga un izraisīt ādas apsārtumu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)