Pie Zinātņu akadēmijas top jauns četru dzīvojamu ēku komplekss

Ar Bigbank Latvija aizdevumu 2,9 miljonu eiro apmērā Rīgā tiek būvēts jauns dzīvojamo ēku komplekss "Elijas nami". Kompleksā ietilpstošās četras piecstāvu mājas Elijas un Maskavas ielu krustojumā veido vienotu kvartālu ar kopīgu iekšpagalmu un atrodas ļoti pateicīgā vietā – dažu minūšu gājiena attālumā no vecpilsētas, Spīķeriem un Daugavas promenādes un Lucavsalas. 

Jaunajā projektā ir pavisam 56 divu līdz četru istabu dzīvokļi ar 43 līdz 85 kvadrātmetru platību, no kuriem aptuveni vairāk nekā puse jau ir rezervēti. Ēkā pieejama arī 1 komerctelpa pirmajā stāvā, kā arī slēgta tipa auto stāvvietas un atsevišķas noliktavu telpas un āra stāvvietas pagalmā. Visi dzīvokļi pircējiem tiks piedāvāti ar augstas kvalitātes pilnu apdari, un plānots, ka tos varēs sākt apdzīvot jau 2022. gada vasarā. 

Iedvesmojoties no apkaimes iespaidīgākās augstceltnes – Latvijas Zinātņu akadēmijas –, četras projekta mājas nosauktas par godu izciliem, visā pasaulē zināmiem zinātniekiem un māksliniekiem – Leonardo Da Vinči, Alfrēdam Nobelam, Nikolā Teslam un Blēzam Paskālam. Projekta attīstītāji cer, ka šāda zinātnes un inteliģences "iekodēšana" nosaukumā palīdzēs pulcēt namos sabiedrības gudros un plaši tverošos prātus, sniedzot apkaimei vēl vienu atjaunotu un sakoptu teritoriju, kā arī atgādinot par vēsturiskām vērtībām. 

"Jaunais projekts "Elijas nami" piešķirs Maskavas priekšpilsētas vēsturiskajai apbūvei modernākus vaibstus un piedāvās modernus mājokļus šajā aizvien prestižākajā un pieprasītākajā rajonā. Projekta attīstītājs Hausers Grupp ir ļoti pieredzējis, 17 gadu laikā Igaunijā realizējis vairāk nekā 111 nekustamo īpašumu objektus, kuru vidū ir kā dzīvojamās mājas, tā biroju kompleksi un prestižas viesnīcas, par kuriem saņemtas vislabākās atsauksmes. Tādēļ arī "Elijas namu" dzīvokļu potenciālie īpašnieki var būt droši, ka ēka tiek būvēta atbilstoši augstākajiem standartiem," saka Bigbank Latvija Uzņēmumu kreditēšanas nodaļas vadītājs Mareks Grodskis.

Maskavas un Elijas ielas rajons izceļas ar krāšņu, vēsturisku koka apbūvi, ir bagāts ar centram neraksturīgi plašu zaļo zonu, turklāt tas pamazām pārvēršas prestižā apkaimē, konkurējot ar Rīgas kluso centru. Ēkas atrodas Maskavas ielā 31/33/35 un Elijas ielā 26. Vairāk par projektu var uzzināt vietnē https://elijasnami.lv/lv/


Par Bigbank
Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā un Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martin Länts. Valdē darbojas arī Sven Raba, Mart Veskimägi un Argo Kiltsmann.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu