Piespriež nelielu cietumsodu viltus VID ģenerāldirektorei par naudas izkrāpšanu no viesnīcas

Rīga, 18.jūl., LETA. Kurzemes rajona tiesa Ventspilī piespriedusi trīs mēnešu cietumsodu kādai sievietei, kura uzdodoties par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori un Muitas pārvaldes direktoru izkrāpusi naudu no viesnīcas, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Sieviete 2013.gadā noslēdza mutisku līgumu ar kādu uzņēmumu par uzturēšanos viesnīcā. Sieviete nolūkā nemaksāt par šo pakalpojumu, viesnīcas valdes loceklei un administratorei apgalvoja, ka ir VID darbiniece un pārskaitījumu par viņas uzturēšanos viesnīcā segs VID.

Lai īstenotu savu noziedzīgo nodomu un pilnībā gūtu viesnīcas administrācijas uzticēšanos, apsūdzētā izveidoja interneta vietnē "www.inbox.lv" e-pastus, piemēram, "taliskravalis@inbox.lv". LETA jau vēstījusi, ka Tālis Kravalis ir bijušais VID Muitas pārvaldes direktors, kuru atbrīvoja no darba 2016.gada nogalē.

No minētiem e-pastiem, uzdodoties par VID ģenerāldirektori un par VID Muitas pārvaldes direktoru

apsūdzētā sūtīja uz viesnīcu vēstules. Saņemtās vēstules maldinājušas viesnīcas administrāciju, rodot pārliecību par VID vadības apņemšanos segt viņas uzturēšanos viesnīcā.

Iegūstot viesnīcas administrācijas uzticību, apsūdzētā par viesnīcas pakalpojumiem nesamaksāja. Kopumā viņa nebija norēķinājusies par naktsmītnē pavadītām 53 dienām. Tā rezultātā viesnīcai radīts 731 eiro liels zaudējums.

Sieviete apsūdzēta vēl vienā noziegumā, proti, 2013.gadā viņa interneta portālā ievietoja sludinājumu par dzīvokļa izīrēšanu, apzinoties, ka līgums par dzīvojamo telpu īri noslēgts netiks.

Uz sludinājumu atsaucās kāds cilvēks, kurš vienojās par tikšanos un par 142 eiro lielas drošības naudas samaksu. Noorganizēta tikšanās un krāpniecei atdoti 142 eiro, savukārt krāpniece iedevusi it kā īrējamā dzīvokļa atslēgas, kuras nemaz nav bijušas īstas.

Iegūto naudu apsūdzētā iztērēja savām vajadzībām.

Ņemot vērā minēto tiesa apsūdzētajai piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs mēnešiem. Soda izciešanā ieskaitītas aizturēšanā pavadītās pāris dienas un kopš aprīļa apcietinājumā pavadīto laiku.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)