Saules enerģija – ikvienam uzņēmumam pieejams resurss

Elektrības cenu pieaugums ir vēl viens iemesls, lai aktualizētu jautājumu par atjaunīgajiem enerģijas avotiem, lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un cenu svārstībām biržā. Saules enerģija ir jau labi pazīstama alternatīva, kuru daudzās pasaules valstīs aktīvi izmanto gan mājsaimniecības, gan uzņēmēji. Latvija šajā ziņā ir vēl agrīnā stadijā, bet, iespējams, šis satricinājums elektroenerģijas tirgū mudinās uzņēmējus daudz tālredzīgāk skatīties uz šo jautājumu un investēt līdzekļus savu saules elektrostaciju izveidē.

Saules paneļu sniegtās priekšrocības
Uzziniet par būtiskākajiem ieguvumiem no saules paneļu izmantošanas uzņēmuma apgādāšanai ar elektroenerģiju.

 • Mazākas izmaksas par elektroenerģiju
  Viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc uzņēmumi domā par saules paneļu uzstādīšanu, ir vēlme samazināt izdevumus par elektroenerģiju. Izvēloties tieši savai situācijai piemērotu saules paneļu risinājumu, patiešām iespējams ilgtermiņā ievērojami samazināt izdevumus par patērēto elektrību.
 • Lielāka neatkarība no elektrotīkla
  Saules paneļi ir uzticams elektroenerģijas avots, kas arī sniedz lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un tā cenu svārstībām. Plānojot uzņēmuma finanšu plūsmu un attīstības stratēģiju, šis faktors var spēlēt ļoti būtisku lomu. Tāpēc ir vērts izvērtēt uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa paradumus un to, kādu pozitīvo ietekmi varētu sniegt saules paneļu izmantošana.
 • Inovatīvs un sociāli atbildīgs risinājums
  Atjaunojamie resursi, tajā skaitā arī saules enerģija, ir mūsu nākotne, uz kuru tiek balstītas gan dažādas inovācijas, gan īstenoti sociāli atbildīgi tautsaimniecības risinājumi. Tie, kuri meklēs veidus, kā iekļaut tos savā darbībā, būs ieguvēji. Uzņēmumu tēlu veido daudzi elementi, arī tas, kādu sociālo un vides politiku tie īsteno. Saules enerģijas izmantošana ir pozitīvs signāls klientiem un sadarbības partneriem, jo liecina par mūsdienīgu un inovācijās balstītu domāšanu.
 • Rūpes par vidi un piesārņojuma samazināšana
  Mūsdienīgie saules paneļi spēj ražot elektroenerģiju arī tad, ja ir apmācies laiks, tāpēc saules enerģija nav tikai mūžīgi saulaino valstu privilēģija. Arī saules paneļu uzstādīšanas izmaksas, attīstoties tehnoloģijām, samazinās. Arvien vairāk izmantojot dabai draudzīgus un atjaunojamus resursus, mēs domājam ne tikai par šodienu un savu dzīvi, bet arī par savu nākotni un planētu kopumā. Saules enerģijas izmantošana ir veids, kā samazināt CO2 izmešus un cīnīties ar klimata pārmaiņām. 

Kā ierīkot uzņēmumā saules elektrostaciju?
Uzņēmumiem, kuriem saules paneļi šķiet gana pievilcīgs risinājums, aktuāls jautājums ir par to, kas nepieciešams, lai šādu projektu īstenotu. Visbiežāk uzņēmumā nav savu speciālistu, kas labi pārzina šādas specifiskas tehnoloģijas, tāpēc drošāk ir sadarboties ar nozares speciālistiem, kuriem ir nepieciešamā pieredze, materiāli un aprīkojums. Visbiežāk uzņēmumi, kuri sniedz šādu pakalpojumu, parūpējas par visu, kas attiecas uz saules paneļu uzstādīšanu uzņēmuma teritorijā – uz jumta vai uz zemes. Lai lemtu par piemērotāko risinājumu, paneļu daudzumu un citiem jautājumiem, jāizvērtē uzņēmuma vajadzības, patēriņa paradumi un citi būtiski aspekti. Pieredzējuši speciālisti spēj to izdarīt un ieteikt piemērotāko risinājumu.

“Ignitis Latvija” – pieredzējis saules paneļu uzstādītājs
Uzņēmums “Ignitis Latvija” ir pieredzējis un uzticams Latvijas energotirgus dalībnieks, kas piedāvā biznesa klientiem elektrību, dabasgāzi un arī saules paneļu uzstādīšanu. Uzticot saules elektrostacijas ierīkošanu “Ignitis Latvija”, klientam nav jātērē laiks un enerģija birokrātiskiem procesiem, jo uzņēmums nodrošina pilnu projekta realizāciju. Tas ietver arī visu nepieciešamo atļauju iegūšanu, saules stacijas reģistrāciju un darbu saskaņošanu ar uzraugošajām iestādēm. “Ignitis Latvija” pieredzējušie eksperti projekta izstrādes gaitā cieši sadarbojas ar klientu, lai izvēlētos piemērotākos risinājumus un garantētu, ka saules stacija atbilst ne tikai nozares kritērijiem, bet arī klienta biznesa reālajai situācijai un vajadzībām.

“Ignitis Latvija” uzstādītajās saules elektrostacijās tiek izmantoti tikai kvalitatīvākie monokristālu saules paneļi ar 25 gadu efektivitātes garantiju. Uzņēmums piedāvā tādu projekta risinājumu, lai pašpatēriņš būtu vismaz 95% no saražotās enerģijas apjoma, kas arī sniedz ātrāko paneļu atmaksāšanos. Klientu ērtībām “Ignitis Latvija” ir izstrādājis elastīgas norēķinu iespējas par projekta izstrādes un realizēšanas pakalpojumu. Iespējams veikt pilnu apmaksu pēc tam, kad parakstīts projekta pieņemšanas-nodošanas akts, vai arī izvēlēties izpirkumnomu. Šis sadarbības modelis paredz, ka līguma darbības laikā klients norēķinās par saražoto saules elektroenerģiju atbilstoši fiksētai cenai. Pēc darījuma summas nomaksas elektrostacija pāriet klienta īpašumā.

Vairāk par iespēju ierīkot savā uzņēmumā saules paneļus uzzināsiet ignitis.lv.

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu