Zemgales plānošanas reģions turpina apkopot pašvaldību viedokļus par iespējamo autobusu maršrutu optimizāciju

Jelgava, 8.febr., LETA. Zemgales plānošanas reģions (ZPR) turpina apkopot pašvaldību viedokļus par iespējamo sabiedriskā transporta maršrutu optimizāciju, aģentūru LETA informēja ZPR Sabiedriskā transporta un autoceļu attīstības nodaļas vadītāja Alda Ērmane.

ZPR informāciju iesniegšanai Autotransporta direkcijā (ATD) gatavo pa daļām, un Ērmane skaidroja, ka precīzāks pašvaldību viedoklis varētu būt zināms februāra beigās.

Ir pašvaldības, kas piekrīt optimizācijai, bet ir arī reisu skaita samazināšanas vai slēgšanas pretinieki, klāstīja ZPR pārstāve. Konkrēto pašvaldību secinājumus pēc maršrutu izvērtēšanas Ērmane gan neatklāja.

Zemgalē tiek izvērtēti 29 sabiedriskā transporta maršruti.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē panākta vienošanās, ka reģionālais maršrutu tīkls ir jāpārskata un ka turpmāk uzturēt to tieši tādā apmērā, kāds tas ir šobrīd, esošo resursu ietvaros nav iespējams. Tāpat panākta vienošanās, ka plānošanas reģioni kopā ar pašvaldībām iesniegs priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla izmaiņām, un visi grozījumi, kas maršrutos varētu tikt veikti, notiks pamazām.

Iepriekš Satiksmes ministrija ar rīkojumu uzdeva STP apstiprināt plānoto reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apmēru 2018.gadam un turpmākajiem gadiem atbilstoši likumā par kārtējā gada valsts budžetu un likumā par vidēja termiņa valsts budžetu piešķirtajiem līdzekļiem valsts budžeta apakšprogrammā "Sabiedriskais transports".

Lai realizētu šo uzdevumu, ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem jāsagatavo STP priekšlikumi maršrutu tīkla samazināšanai vidēji par vienu miljonu kilometru katrā plānošanas reģionā.