Banner 980x90

Juščenko: Ukrainai ir nepieciešams militārs atbalsts, bet ne konflikta paplašināšanai

Ukrainai ir nepieciešams militārs atbalsts - nevis konflikta paplašināšanai, bet aizsardzībai, lai varētu pārņemt kontroli pār situāciju, intervijā laikrakstam "Diena" pauž Ukrainas eksprezidents Viktors Juščenko.

"Ja runājam par kara pārtraukšanu, manuprāt, es sāktu ar to, ka diplomātija ir ļoti svarīga, bet ne pašpietiekama," norāda Juščenko, piebilstot, ka šodien tik bieži lietotais apgalvojums - diplomātijai nav alternatīvu - ir ļaušanās ilūzijām.

"Diplomātija ar ienaidnieku, kuram nav motivācijas sēsties pie galda un parakstīt rezultatīvu mieru nodrošinošu dokumentu, nepalīdzēs. Tāpēc, visdrīzāk, jāiziet no tā, ka diplomātija ir svarīga, bet ne pašpietiekama. Jāskatās plašākā ģeopolitiskajā kontekstā," uzsver Ukrainas eksprezidents.

Vaicāts, vai, viņaprāt, Rietumi Ukrainai palīdz par maz, Juščenko saka, ka ASV un citas kodolvalstu kluba dalībnieces ir parakstījušas starptautisku dokumentu, kas garantē Ukrainas teritoriālo veselumu, bet tagad, kad ir iestājies "apdrošināšanas gadījums", rīcības no šo valstu puses trūkst.

"Dārgie draugi, ir iestājies apdrošināšanas gadījums - mēs esam pazaudējuši teritoriālo veselumu. Kāpēc jūsu vieta pie sarunu galda ir tukša? Kāpēc granta krēsls ir tukšs? Mums ir vienīgi novērotāji - Vācija, Francija, Krievija... No ieinteresētajām pusēm ir tikai Ukraina. Kur ir pārējie? Kurš ir okupants? Kurš ir agresors? Kāpēc nesēž savā vietā?" vaicā Juščenko.

Viņš norāda, ka Normandijas un Minskas formāts, lai arī kā Ukraina uz tiem cerēja, šodien ir mazefektīvi un "kaut kā no šī diplomātiskā katla jātiek ārā".

Jurčenko arī norāda, ka gada laikā valsts zaudējusi 6000 cilvēku un ir karš, kurā iesaistīti apjomīgi Krievijas sponsorēti spēki. "Tādas armijas nav vairumā Eiropas valstu. Citiem vārdiem, tas ir izaicinājums, ar ko, atvainojiet, patstāvīgi netiktu galā arī Polija, Čehija, Lietuva, Latvija, Igaunija vai kāda cita valsts. Diplomātija ir laba lieta, bet šodien tā nedod rezultātu. Tas liecina nevis to, ka šie formāti būtu slēdzami, bet gan, ka mums paralēli jāformē arī citas iespējas," pauž Ukrainas eksprezidents.

Vaicāts, kādas tieši iespējas, viņš uzsver: "Vispirms: sarunās jāpiedalās valstīm, kas garantēja šāda veida konflikta nepieļaušanu. Otrā ir militārā komponente. Mums ir nepieciešams militārs atbalsts. Nevis konflikta paplašināšanai, bet aizsardzībai, lai var pārņemt kontroli pār esošo situāciju," uzsver Juščenko.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)