Lelles izvēle internetā – ko ņemt vērā?

Lelle tiek uzskatīta par rotaļlietu meitenēm, tomēr tā ir viena no attīstošākajām rotaļlietām, ar ko spēlējas arī zēni. Rotaļājoties ar lellēm, bērni mācās saprast un izteikt savas emocijas, sarājot vai samīļojot lelli. Mīļākā lelle var būt palīgs ikdienas darbiņos, jo kopā ar viņu ir vieglāk savākt mantas, tīrīt zobus un arī aizmigt. 

Ar lellēm bērni sāk spēlēties apmēram no pusotra gada. Tas ir laiks, kad jāsāk domāt par leļļu stūrīša iekārtošanu. Divu līdz četru gadu vecumā bērni jau apzināti iejūtas dažādās lomās. 

Meitenēm visbiežāk pirmā ir mammas loma, tādēļ spēles ar runājošu lelli iemāca rūpēties par kādu citu, tāpat kā tas notiek reālajā dzīvē. Tad jau var iejusties citos tēlos, attēlojot redzētos un piedzīvotos notikumus, izspēlēt dažādas profesijas. Rotaļāšanos maina arī skatītā multiplikācijas filma, tādēļ bērnam nepieciešamas dažādas lelles. Kā izvēlēties īsto un vienīgo, tieši šim brīdim vajadzīgo lelli?

Šobrīd plašs leļļu klāsts pieejams arī internetā, piemēram, interneta veikalā 220.lv. Izvēloties lelli šajā veikalā, izmantojiet meklēšanas filtrus. 

  • Ražotāja norādītais ieteicamais bērna vecums jāizvēlas tādēļ, lai rotaļlieta patiešām būtu droša un piemērota bērna vecumam. Piemēram, interaktīvās runājošās lelles ir aprīkotas ar baterijām, kas mazākiem bērniem var izrādīties pat bīstami.
  • Preču zīme ļaus vieglāk izvēlēties lelli, kuras bērna kolekcijā nav. Visiem zināmās Disneja princeses vai Bārbijas un citas.
  • Motīvs – multiplikāciju varoņi jāizvēlas, ja bērnam patīk kāds konkrēts varonis, piemēram, Maša, Anna, Lote vai kāda cita lelle. Ikdienā vecāki to jūt un zina vislabāk. Ja vēlaties dāvināt bērnam lelli, jautājiet vecākiem!

Tomēr ar lellēm vien nepietiek, vajadzīgs viss kā dzīvē. Lellei nepieciešama māja, mēbeles, trauki un citas dzīvei vajadzīgās lietas. Vispirms ir jāatrod vieta leļļu stūrītim, lai saprastu kādas rotaļlietas izvēlēties.

  • Leļļu mājas un pat pilis piedāvā dažādi ražotāji. Tās ir arī no dažādiem materiāliem. Dārgāka un izturīgāka būs koka māja, bet nav jāizvēlas pati dārgākā, maksājot par zīmolu. Tādēļ vispirms jānosaka cenu robeža, tad jāveic izvēle.
  • Leļļu mēbeles – krēsli, gultas, galdi, virtuves, barošanas krēsliņi un tām nepieciešamie aksesuāri. Izvērtējiet, kas no tā visa bērnam patiešām ir vajadzīgs, lai rotaļas būtu daudzveidīgākas un interesantākas.
  • Leļļu rati, bez kuriem neiztikt nevienai meitenei. Ražotāji piedāvā dažāda lieluma un funkciju leļļu ratus, tāpat kā dzīvē.
  • Apģērbs lellei, jo nevar taču visu laiku staigāt vienās drēbēs!
  • Der padomāt arī par aksesuāriem un skaistumkopšanas komplektiem, lai no mammas kosmētikas maciņa kāda lieta nepārvietotos uz leļļu stūrīti.

Pētījumi liecina, ka, izvēloties lelles, jāraugās, lai viņas izskatās reālas un bērnam veidojas pareizs priekšstats par cilvēka ķermeni. Tāpat nav ieteicams izvēlēties lelli ar atbaidošu vai ļoti bēdīgu seju, jo emocionālu bērnu rotaļas ar šādu lelli var ietekmēt negatīvi. 

Rotaļu leļļu teātris
Garajos rudens un ziemas vakaros kopīgi izspēlēts leļļu teātris noteikti būs attīstošāks, nekā multfilmu skatīšanās. Ja bērnam regulāri tiek lasītas priekšā grāmatas, arī tās var izspēlēt leļļu teātrī. Pepijas Garzeķes fanēm patiks Pepijas apģērbs. Komplektā ietilpst zeķes, bikses, krekls un priekšauts ar Nilsona kunga apdruku uz kabatas.

Labas prakses piemēri rāda, ka rotaļlietas internetā ir jāizvēlas kopā ar bērnu. Jā, no sākuma bērns apjuks, redzot lielo rotaļlietu piedāvājumu, bet ar laiku iemācīsies izvērtēt un izvēlēties īsto. Kopā ar bērnu aplūkojiet interneta veikala 220.lv plašo rotaļlietu piedāvājumu. Būs jautri!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu