Nedēļas nogalē svinēs desmitos Mežotnes pilskalna svētkus
Svētku programma, kurā Mežotnes pilskalna daudzslāņainā vēsture sasaistīta ar radošām mūsdienu viduslaiku rekonstrukcijām, būs interesanta dažāda vecuma apmeklētājiem. Svētku izglītojošajā daļā būs aplūkojama digitālā izstāde "Tūkstoš gadi pilskalnā", kura vēstīs par seno zemgaļu kultūru un notikumiem pilskalnā arī vēlākos laikos.
Savukārt vēstures lasījumos būs iespēja uzzināt par aitu šķirnēm un vilnas īpatnībām viduslaikos, kā arī gūt plašu ieskatu zemgaļu apģērbu atdarinājumos. Vēstures biedrību dalībnieki tērpu skatē demonstrēs 9.-13.gadsimta baltu un līvu tērpus un rotas, vēsturnieki stāstīs par zemgaļu un Ziemeļeiropas ieročiem. Svētku apmeklētāji varēs piedalīties meistarklasēs tradicionālo amatniecības paņēmienu un kaujas mākslas apguvei. Ieroču mākslas darbnīcā varēs apgūt māku izmantot dažādus ieročus - loku, šķēpu, arbaletu, lingu un citus. Rokdarbu cienītāji varēs iepazīt seno tērpu darināšanu, adatas pinumu un celaiņu aušanu, kā arī palīdzēt kausēt bronzu ugunskurā un liet rotas pēc senajiem viduslaiku paņēmieniem. Mazākie svētku viesi kopīgi ar vecākiem varēs izgatavot rotaļlietas no dabas materiāliem.
Lielupes līcī piestās pēc 10.-12.gadsimta vikingu burukuģu parauga būvētais kuģis "Üxküll" ("Ikšķile"). Kuģa īpašnieks Māris Reimanis stāstīs aizraujošus kuģinieku stāstus par burāšanu un ceļojumiem viduslaikos Baltijas jūrā.
Bet cīņu klubu dalībnieki cīnīsies divkaujās pāru, trijnieku un komandu cīņās. Divkauju cīņu uzvarētājs saņems balvā pašaustu vilnas apmetni un saktu. Jaunums svētku programmā būs teatralizēta kauja ar skatītāju piedalīšanos.
Svētku programmā iekļauti Zemgales folklorai veltīti sarīkojumi - folkloras un folkmūzikas koncerti, sadziedāšanās un rotaļas pilskalnā un "Dabas daudzinājums Vīnakalnā".
Svētku viesiem būs iespēja nogaršot vietējo zemnieku audzētos produktus un baudīt zupu.
Šogad svētkos piedalās vēstures rekonstrukciju biedrības "Baltava", "Pelestaka", "Senzeme", "Upmale", "Tērvetes zemgaļi", cīņu klubi "Kāvi", "Vairogs", "Kromakalna bruoliste", "Robeža", "Exercitus Rigensis", "Heiligenberg", "Vilkači", folkloras kopas "Laukam pāri", "Svitene" un folkmūzikas grupa "Teikas muzikanti".
Uz sarakstu