Pats sev manikīra meistars – kāds aprīkojums vajadzīgs?

Koptas rokas un nagi ir mūsu vizītkarte, kā arī būtiska koptēla sastāvdaļa. Tāpēc parūpēties par šo zonu ir ļoti svarīgi. Pēdējās desmitgadēs strauji attīstījusies manikīra nozare, kas piedāvā jaunas tehnoloģijas un materiālus, kā arī inovatīvus nagu dizaina risinājumus. Bet, lai sakoptu nagus un izveidotu tiem skaistu dizainu, ne vienmēr obligāti jādodas uz skaistumkopšanas salonu pie meistara. Ja ir kaut nelielas prasmes un vajadzīgie manikīra piederumi, skaistu manikīru var uztaisīt arī mājās.

Vajadzīgās prasmes var apgūt manikīra kursos
Ja izvēlaties klasisku un vienkāršu manikīru, tad, protams, speciāli kursi nav vajadzīgi. Pietiks ar pāris izglītojošiem video par to, kā pareizi apstrādāt kutikulas un novīlēt skaistu nagu formu. Bet, ja vēlaties izveidot profesionālāku manikīru un mājas apstākļos likt pieaudzētos nagus vai izmantot citas metodes, ar kurām strādā salonos, tad noderīga būs manikīra kursu apmeklēšana. Piedāvājumu klāsts šajā jomā ir plašs, katrs var atrast klātienes vai attālinātās apmācības atbilstoši savām interesēm. Šādu kurus apmeklēšana ir labs ieguldījums savā izglītībā un pašizaugsmē. Kas zina, varbūt nolemsiet šai jomai pievērsties profesionāli. Vai vismaz veidot skaistus nadziņus ne tikai sev, bet arī draudzenēm un kolēģēm.

Nepieciešami kvalitatīvi manikīra piederumi
Jāņem vērā, ka profesionāla izskata manikīrs prasīs ne tikai prasmes un zināšanas, bet arī augstas kvalitātes manikīra piederumus. Ar tiem darbu varēs paveikt precīzi un viegli, kā arī tie uzticami kalpos ilgu laiku. Ja zināt, ka manikīru veidosiet regulāri un ne tikai sev, tad ir vērts investēt profesionālu instrumentu iegādē. Kādi piederumi ir nepieciešami? Salonu meistari izmanto plašu piederumu klāstu, bet būtiskākie ir:

  • universālās un kutikulu šķērītes;
  • knaiblītes;
  • kutikulu pušeris;
  • dažādas nagu vīles;
  • otiņas modelēšanai;
  • UV lampa lakas žāvēšanai u. c.

Ja par manikīra veidošanu pēc kursu pabeigšanas domājat jau profesionālos un peļņas nolūkos, tad noderēs arī speciāls manikīra galds, galda lampas, krēsls un cits aprīkojums, ar kura palīdzību jebkurā vietā varēsiet ierīkot ērtu un funkcionālu darba vietu.

Labas nagu vīles ir neaizstājamas
Nagu vīles jāizvēlas atbilstoši nagu stāvoklim. Vīles raupjumu izsaka gritos. Jo vairāk gritu vīlei, jo tās virsma ir smalkāka, līdz ar to tā piemērota plānākiem un trauslākiem nagiem (ieteicamais 240 griti). Biezāki un cietāki nagi jāvīlē ar raupjāku vīli, kurai ir mazāk gritu (ieteicamais 180 griti). Nagu vīles arī pieejamas no dažādiem materiāliem.

  • Metāla nagu vīlīte ir universāla, bet var izraisīt nagiem mikrotraumas, kas veicina šķelšanos. Metāla vīles izmaksas nav lielas, bet kalpošanas laiks ilgs, tāpēc tās ir populāras, bet speciālisti iesaka nelietot tās dabīgo nagu vīlēšanai rokām, tikai pedikīram.
  • Keramiskā vīlīte arī ir universāls instruments, labs variants lūstošiem nagiem, jo noslēdz nagu malas. Šādu vīlīti var izmantot jebkuru dabīgo nagu vīlēšanai, jo tā saudzīgi izveido nagu formu, aizpilda tukšumus nagu struktūrā. Keramiskā vīle nav piemērota mākslīgajiem nagiem.
  • Stikla vīlīte ir piemērota visiem nagu tipiem, tā kalpo ilgu laiku un ir viegli mazgājama. Šāda vīlīte saudzīgi apstrādā nagu, neietekmējot tā malu. Stikla vīlītes bieži izmanto meistari salonos.
  • Smilšpapīra nagu vīlītes tiek izgatavotas uz kartona vai plastikas bāzes. Tās ir piemērotas trausliem un plāniem nagiem, ir ļoti mīkstas, neizraisa nagu traumas, kā arī izmaksas ir zemas. Tām ir diezgan īss mūžs, tāpēc jāmaina ik pēc dažiem mēnešiem, nedrīkst mazgāt ar ūdeni.

Nagu un roku kopšanas līdzekļi
Lai mājās pilnvērtīgi veiktu manikīru, jāiegādājas arī dažādi līdzekļi ādas un nagu aprūpei gan pirms manikīra, gan tā laikā, gan pēc procedūras. Noteikti nepieciešams nagu lakas noņēmējs. Ar to jānotīra vecā nagu laka, arī jāattauko naga virsma pirms lakošanas. Noņēmējs noderēs arī ādas notīrīšanai, ja gadīsies uzklāt laku neīstajā vietā. Vēl vajadzīgs līdzeklis kutikulas mīkstināšanai. Tāpat noderēs barojošas eļļas nagu virsmas kopšanai. Protams, neiztikt bez losjoniem un krēmiem roku ādai un nagiem, lai pēc manikīra rokas tiešām izskatītos sakoptas un maigas.

Nagu lakas – pēc savas gaumes un iespējām
Manikīram mājas apstākļos vieglāk un ērtāk lietojamas būs parastās nagu lakas vai gēllakas, kas nav jāžāvē UV lampā. Tām ir bagātīgs toņu klāsts un laba noturība. Lieliska izvēle lietošanai mājās. Tomēr šobrīd ir pieejama arī plaša izvēle ar mājās izmantojamām lakām, kas jānožāvē UV lampā. Tās spēj sniegt tiešām lielisku efektu. Ja esat gēllaku cienītāja vai gribat veidot gēla nagus, tad ir vērts investēt arī UV lampā. Izveidojiet savu mīļotāko nagu laku kolekciju un jebkurā brīdī radiet skaistu manikīru, kas piestāvēs gan tērpam, gan noskaņojumam. 

Salonline.lv – profesionāli piederumi manikīram
Visus nepieciešamos piederumus un aprīkojumu skaista manikīra izveidošanai arī mājas apstākļos varat atrast interneta veikalā SALONLINE.LV, kas ir profesionālas kosmētikas, zīmolu produkcijas un salonu aprīkojuma tiešais izplatītājs Baltijas valstīs. Preču sortimentā pieejams visplašākais skaistumkopšanas produktu klāsts, tajā skaitā arī viss nepieciešamais manikīra un pedikīra veikšanai gan profesionālos nolūkos, gan mājās. 

Apskatiet plašo SALON LINE piedāvājumu un iegādājieties vēlamos manikīra piederumus, nagu lakas, UV lampu un citas preces par lieliskām cenām!

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu