Roku mazgāšana uzņēmumos: kā mudināt darbiniekus biežāk izmantot ziepes?

Uz mūsu rokām atrodas dažādi vīrusi, un tos ir viegli izplatīt un nodot citam. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt sevi un citus no saslimšanas un palīdzēt samazināt vīrusu izplatību, ir regulāri mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni. Roku mazgāšana patiesībā ir daudz spēcīgāka pret mikrobiem, nekā daudzi no mums apzinās. Regulāras roku higiēnas ievērošana aizsargā gan pašus darbiniekus, gan uzņēmumu, gan arī klientus un visu sabiedrību kopumā. Ir vairāki veidi, kā darba devēji var mudināt savus darbiniekus veikt regulāru un rūpīgu roku mazgāšanu – par tiem lasiet un uzziniet šajā rakstā!

Kāpēc roku mazgāšana darbavietā ir būtiska?
Arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība higiēnai ikvienā darba vietā neatkarīgi no uzņēmuma specifikas un veicamajiem uzdevumiem. Ir būtiski, lai darbinieki ikdienu aizvadītu drošā un tīrā vidē, tāpēc roku higiēna nevar palikt novārtā. Lūk, divi galvenie iemesli, kāpēc roku mazgāšana darbavietā ir ļoti svarīga:

  • Slimību izplatības novēršana. Slimošana mēdz būt dzīves sastāvdaļa. Ja darbavietā vienlaikus atrodas vairāk cilvēku, ir liela iespēja, ka darbinieki laiku pa laikam slimos. Lai nepieļautu vīrusu izplatīšanos darba kolektīvā vai uzņēmuma klientu lokā, nepieciešams veicināt roku mazgāšanas paradumus. Ir noskaidrots, ka roku mazgāšana ir efektīva, lai apturētu baktēriju izplatīšanos, un ka tā var samazināt elpceļu infekciju risku par 16%.
  • Apmeklētības, produktivitātes un panākumu palielināšana. Vīrusu izplatība darbavietā var kaitēt uzņēmumam – gan darbiniekiem esot prombūtnē saslimšanas dēļ, gan uzturoties darbavietā ar vīrusa saslimšanas simptomiem un darba pienākumus veicot nepietiekamā apmērā sliktās pašsajūtas dēļ. Tā rezultātā cieš darba produktivitāte un efektivitāte, tiek ietekmēts klientu apkalpošanas serviss. Ieviešot roku mazgāšanu kā ikdienas paradumu darbavietā, uzņēmumi var samazināt darba kavējumu skaitu un nodrošināt, ka darba laiks tiek izmantots produktīvi.


4 veidi, kā mudināt darbiniekus regulāri mazgāt rokas
Ziepes un ūdens ir labākā kombinācija, kas ļauj atbrīvoties no baktērijām uz ādas. Esam sagatavojuši 4 lieliskus, pārbaudītus veidus, kā mudināt darbiniekus darba laikā biežāk mazgāt rokas:

  • Pareizi norādījumi. Roku mazgāšana bieži vien palīdz novērst vīrusu izplatīšanos tikai tad, ja tā tiek veikta pareizi. Daļa cilvēku rokas mazgā pavirši, neatbilstoši norādītajai instrukcijai un labākajai praksei. Lielisks veids, kā mudināt darbiniekus mazgāt rokas un darīt to pareizi, ir labierīcībās pie izlietnes izvietot plakātus ar vizuāliem norādījumiem par pareizu mazgāšanas veidu. Tas var veicināt gan biežāku roku mazgāšanu, gan nodrošināt, ka visi ievēro atbilstošu higiēnu.
  • Atgādinājuma zīmes. Roku mazgāšana ir kļuvusi par tādu ikdienas ieradumu, ko mēs bieži darām automātiski, īpaši nepiedomājot. Taču ir būtiski par to atgādināt papildus – nepietiek ar roku mazgāšanu tikai pēc labierīcību apmeklējuma, darbiniekiem ir jāmazgā rokas arī pēc klepošanas vai šķaudīšanas, kā arī pēc pieskaršanās jebkuram bieži lietotam vai koplietošanas priekšmetam vai virsmai. Drošības zīmes ir lielisks veids, kā atgādināt darbiniekiem, ka ir jāmazgā rokas, kur atrodas ziepju dozators un kā uzturēt optimālu roku higiēnu.
  • Plašākas iespējas roku mazgāšanai vai dezinficēšanai. Katram uzņēmumam savās telpās ir jānodrošina higiēnas preces un aprīkojums. Roku dezinfekcijas līdzeklis atsevišķos gadījumos var kalpot kā alternatīva roku mazgāšanai, tāpēc tas jāpadara ērti pieejams darbavietā. Šādas dezinfekcijas līdzekļu “stacijas” var veidot uzņēmuma virtuvē un labierīcībās. Ja iespējams, tās lieliski noderēs arī atpūtas zonā un garderobē. Tāpat jāpievērš uzmanība arī ziepju kvalitātei, piemēram, lai tās ir patīkamas rokām un ir dabiska vēlme tās izmantot regulāri. Mūsdienīgs risinājums ir putu ziepes, kas ir ekonomisks risinājums uzņēmumam, bet efektīvs un patīkams lietotājam.
  • Funkcionāls un ērts aprīkojums. Roku mazgāšana lielā mērā saistīta ar vides pieejamību. Tas nozīmē, ka situācijās, ja ziepju dozatori bieži nedarbosies vai nebūs uzpildīti, darbinieki zaudēs motivāciju regulāri veikt roku mazgāšanu. Tāpat vienmēr jābūt drošiem, ka roku dvieļi ir pietiekamā daudzumā. Vietai, kur tiek mazgātas rokas, jābūt atbilstoši aprīkotai un tīrai – tas radīs patīkamu vidi un motivēs mazgāt rokas regulāri.  

 


“Elis” putu ziepju dozators – lieliska alternatīva parastajām ziepēm
Ērts, moderns un viegli lietojams putu ziepju dozators ar sensoru, nenoliedzami, ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, kas ļauj darbiniekiem ar prieku regulāri mazgāt rokas. Ja dozators vienmēr ir funkcionējošs, piepildīts ar patīkama aromāta ziepēm, kas mīkstina roku ādu – darbinieki labprātāk regulāri mazgās rokas, nodrošinot augstu higiēnas līmeni darba vietā. Kādēļ izvēlēties “Elis” putu ziepes savam uzņēmumam? “Elis” higiēnas servisa sniegtās priekšrocības: 

  • putu ziepju dozators ir ekonomisks. Vienā reizē tiek izspiests tieši 0,4 ml putu ziepju – tieši tik, cik nepieciešams, lai pilnvērtīgi nomazgātu rokas,
  • putu ziepju sastāvs ir kvalitatīvs. Putu ziepes var ātri un vienkārši noskalot, un tās nesausina roku ādu, ziepēm piemīt patīkams aromāts,
  • dozatora izmantošana ir higiēniska. Putu ziepju dozators ar sensoru izspiež ziepes, kad tam pietuvina plaukstas, līdz ar to pašam dozatoram nav jāpieskaras. 

Roku mazgāšana ir viens no pamatelementiem, lai darba vide būtu higiēniska un droša gan darbiniekiem, gan klientiem, tāpēc neatlieciet kvalitatīva putu ziepju dozatora un cita higiēnas aprīkojuma nomu un uzstādīšanu sava uzņēmuma telpās. Sazinieties ar mums, mājaslapā lv.Elis.com, aizpildot pieteikuma formu, un nodrošiniet darbiniekiem funkcionālu higiēnas aprīkojumu, kuru ir patīkami izmantot!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu