Banner 980x90

Šovasar gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1700 kolektīvu Latvijā un ārvalstīs

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gade. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Arēnā Rīga, Ķīpsalas hallē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālās operā, Latvijas Universitātē, Hanzas peronā, Rīgas Domā un citos Rīgas dievnamos. Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā, savukārt ārvalstīs - vairāk nekā 100.

Pirmssvētku gadā Latvijā Svētkiem gatavojās un šobrīd mērķdotāciju saņem 1604 kolektīvi, no tiem 343 kori (par trīs koriem mazāk, nekā attiecīgajā laikā pirms 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem), 602 deju kolektīvi (par 31 vairāk, nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem Svētkiem), 56 pūtēju orķestri (par četriem vairāk, nekā attiecīgajā laikā pirms iepriekšējiem Svētkiem), 64 koklētāju ansambļi (par desmit vairāk, nekā iepriekš), 74 vokālie ansambļi (par 17 mazāk, nekā iepriekš), 29 tautas mūzikas ansambļi (par diviem mazāk, nekā iepriekš), 112 tautas lietišķās mākslas studijas (par 12 mazāk, nekā iepriekš), 190 folkloras kopas (par 40 mazāk, nekā iepriekš), 59 amatierteātru kolektīvi (par 40 mazāk, nekā iepriekš) un 75 mazākumtautību kolektīvi (par 36 vairāk, nekā iepriekš).

“Precīzs kolektīvu un dalībnieku skaits būs zināms vien pavasarī, kad noslēgsies nozaru repertuāra pārbaudes skates. Tomēr tendences mēs varam vērot jau tagad. Par spīti pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un pamatotām bažām par tradīcijas attīstību, redzam, ka nepieciešamība piedalīties procesa ikdienā ir tikpat būtiska, kā pirms tās. Aktīvi darbojas dejas nozare, kurā augšupejoša tendence vērojama jau vairākus gadus, stabils ir koru un pūtēju orķestru skaits, būtiski pieaudzis ir mazākumtautību kolektīvu skaits, kas vēlas piedalīties Svētkos. Esam gandarīti, ka starpsvētku periodā ir nodibinājušies un aktīvi darbojas arī vairāki jauni kolektīvi,” atzīmē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku rīkotājs ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi "Swedbank", "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT), kā arī atbalstītāji "Elektrum", "Rimi", "Circle K Latvia", "Latvijas Finieris", "Dzintars", DHL, "Coffee Address".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (2)
Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 17. janvārī, 2023, 14:16

FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR Sveiki visiem Es bezgalīgi pateicos Dievam, ka viņš ir devis CHARLY KERKIR manā ceļā. Visām savām finansiālajām vajadzībām vai ja jums ir finansiālas grūtības, vienkārši sazinieties ar šo brīnišķīgo CHARLY KERKIR, un jūs būsiet pilnībā apmierināts. Šis lieliskais vīrietis man tikko palīdzēja ar nelielu summu 55 000 eiro, un tas man ir vairāk nekā pietiekami. Viņš ir sirds cilvēks, pateicoties šim brīnišķīgajam vīrietim, es varēju paaugstināt savu dzīves līmeni un parādu. Ja jums ir nepieciešams neliels kredīts, sazinieties ar viņiem, un jūs nebūsiet vīlušies. E-pasts: charlykerkir@gmail.com Paldies Piezīme Ja neesi LATVIETIS, lūdzu atturēties

Anonīms [Anonīms] Sestdiena, 07. janvārī, 2023, 13:22

Thanks for another informative website. The place else may just I get that type of info written in such a perfect approach? I have a project that I am just now running on, and I have been on the look out for such info. 대구안마