Banner 980x90

Vissezonas riepas – svarīgākais, kas jāzina

Par to, kas ir ziemas riepas un vasaras riepas, kas pielāgotas katras sezonas specifiskajiem apstākļiem, ir skaidrs ikvienam autovadītājam. Bet tāda tipa produkts kā vissezonas riepas rada vairāk jautājumu un neskaidrību, jo ne visi ir informēti par šo riepu specifiku un lietošanas nosacījumiem. Tāpēc šajā rakstā īsumā apkopts svarīgākais, kas būtu jāzina un jāņem vērā par vissezonas riepām.

Kas ir vissezonas riepas?

Vissezonas riepas ir kā kompromiss starp vasaras un ziemas riepām. Tajās apvienotas vasaras un ziemas riepu īpašības, radot visos gadalaikos lietojamas riepas. Par vissezonas riepām var uzskatīt tās, kurām ir atbilstošs marķējums: „4S” (visas sezonas) vai “AW” (any weather – jebkurš gadalaiks). Vissezonas riepas spēj nodrošināt pieļaujamu drošības līmeni ziemā un pietiekamu komfortu vasarā. To protektora raksts parasti ir sazarotāks, elementi ir atdalīti ar dažāda platuma rievām un papildināti ar šaurākām papildu lamelēm. Riepu gumija ir mīkstāka nekā vasaras riepām, tāpēc siltajos mēnešos tā ātrāk dilst.

Lai gan vissezonas riepas nespēj sasniegt maksimālo vadāmību un drošību apgrūtinošos apstākļos, tās tomēr saglabā pietiekami labu vadāmību, drošību un saķeri optimāli labvēlīgos braukšanas apstākļos. Tā kā skarba ziema ar biezu sniega segu un apledojumu pie mums jau ir retums, tad vissezonas riepas pēdējos gados kļūst ne tik daudz par ekonomisku apsvērumu diktētu izvēli, bet gan optimālu risinājumu, ko nosaka reālie laika apstākļi.

Kad vissezonas riepas ir laba izvēle?

 • Ja auto tiek izmantots reti
  Ja automašīna vairāk tiek izmantota tikai atsevišķiem braucieniem, ne pārāk gariem ceļa posmiem un kopējais nobraukums gada laikā ir neliels, tad vissezonas riepas ir pieņemams risinājums, jo tās tik ātri nedils un arī slodze uz tām nebūs liela. Ja vēl ir paradums ziemā sliktos laika apstākļos auto neizmantot, tad pilnībā var iztikt ar vissezonas riepām.
 • Ja ikdienā brauc pa pilsētu
  Vissezonas riepu sniegums īpaši apgrūtinošos apstākļos var nebūt pietiekams, bet, ja auto tiek izmantots tikai pilsētas apstākļos un uz ceļiem, kas ir kopti un labā stāvoklī, tad nav iemesla atteikties no vissezonas riepu sniegtajām priekšrocībām.
 • Ja īslaicīgi vajadzīgas riepas starpsezonām
  Ja nepieciešams īslaicīgs risinājums automašīnai pavasarī vai rudenī, kad var būt mainīgi laika apstākļi, tad vissezonas riepas būs droša un ekonomiska izvēle, jo tām ir pietiekami laba saķere ar ceļa virsmu dažādos laika apstākļos.
 • Ja braukšanas stils nav dinamisks
  Vissezonas riepas nav labākā izvēle, ja ikdienā auto tiek lietots daudz un izmantots dinamisks braukšanas stils. Ar šīm riepām automašīna ir mazāk precīza un nestabilāka bremzēšanas laikā un pagriezienos, ja ir liels ātrums un dinamika. Bet, ja jūsu braukšanas paradumi nav tādi, tad droši varat skatīties uz vissezonas riepām.

Vissezonas riepu priekšrocības

Ja automašīnu aprīko ar kvalitatīvām vissezonas riepām, var braukt visu gadu. Nav jāskatās kalendārā un jāseko līdzi datumiem, no kura brīža automašīna jāaprīko ar vasaras vai ziemas riepām. Tāpat arī riepu maiņa un otra riepu komplekta uzglabāšana var sagādāt gana daudz neērtību, jo jāieplāno laiks un līdzekļi riepu maiņai, kā arī jāatrod laba vieta, kur glabāt riepas, lai tās nezaudētu savas īpašības. Ar vissezonas riepām par šīm lietām nav jādomā, jo vienīgais riepu komplekts ir darbībā visu gadu. Protams, katra riepu maiņa izmaksā vairākus desmitus eiro. Bet, ja savā īpašumā nav iespējams uzglabāt otru riepu komplektu, arī tas riepu servisos ir maksas pakalpojums. Vissezonas riepu gadījumā šie izdevumi izpaliek.

Kas jāņem vērā, braucot ar vissezonas riepām?

Tā kā vissezonas riepu sniegums apgrūtinošos apstākļos tomēr ir pieticīgāks nekā vasaras vai ziemas riepām, ir jāpievērš īpaša uzmanība iegādāto riepu kvalitātei. Ja esat izvērtējuši visus faktorus un izlēmuši par labu vissezonas riepām, noteikti jāizvēlas uzticama ražotāja augstas kvalitātes riepas. Tieši produkta kvalitāte lielā mērā nosaka to, cik uzticamas uz ceļa būs vissezonas riepas, tāpēc labāk netaupīt līdzekļus šim vienīgajam riepu komplektam, kam uzticat savu drošību uz ceļa visa gada garumā.

Kur izdevīgi pirkt vissezonas riepas?

Ja jums vajadzīgas jaunas riepas un esat izlēmis priekšroku dot vissezonas riepām, tad “Riepu Garāža” ir īstā vieta, kur tās meklēt. Rīgā darbojas vairāki “Riepu Garāžas” servisi, kur uz vietas varat izvēlēties uzticamu ražotāju riepas dažādās cenu kategorijās. Kā arī ērti un ātri varat iegādāties vissezonas riepas interneta veikalā riepugaraza.lv. Riepu klāsts veidots tā, lai ikviens klients varētu atrast savām vajadzībām un automašīnai piemērotu modeli, kas uzticami kalpos vairākas sezonas. Pieejamas riepas no Continental, Bridgestone, Michelin, Hankook, Pirelli, Sailun, GoodYear, Kormoran, Laufenn, Dunlop, Altenzo un citiem uzticamiem zīmoliem. 

Apskatiet plašo piedāvājumu un izvēlieties savam auto piemērotas riepas katrai sezonai!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu