Apple iPhone – pēdējo gadu aktuālākie modeļi

Par plaši pazīstamajiem iPhone viedtālruņiem un Apple uzņēmumu ir dzirdējis ikviens. Jau kopš 2007. gada tos klasificē kā elites klases tālruņus, taču mūsdienās tie kļūst arī arvien pieejamāki. Savu īpašo slavu šie tālruņi iemantojuši, apvienojot parocīgo funkcionalitāti, gadu gaitā pierādītu kvalitāti un eleganto dizainu. Par to, ka mūsdienās iPhone ir ideāls sabiedrotais ikdienas gaitām, pārliecināts ir teju katrs, taču kādu tieši Apple iPhone modeli izvēlēties? Šajā rakstā palīdzēsim neapjukt izvēlē un hronoloģiskā secībā noskaidrot, kādi ir pēdējo gadu aktuālākie iPhone modeļi. 

Apple iPhone X sērija –  iezīmē telefonu dizainu gadiem uz priekšu
2017. gadā Apple kārtējo reizi pierādīja, ka nav aizmirsuši, kā izstrādāt inovācijas. Kopš 6. modeļa prezentēšanas iPhone āriene trīs gadus faktiski nebija mainījusies. Tomēr līdz ar iPhone X ienākšanu tirgū par tālruņu jauno modes zīmi kļuva bezmalu ekrāns, kas ir aktuāls vēl līdz šai dienai. Tāpat jaunais dizains izsvītroja no aprites jau praktiski ierasto Home pogu un Touch ID, aizstājot tos ar Face ID un augšpusē iestrādājot sērijas atpazīšanas zīmi – ekrāna "iegrauzumu". Būtiski arī tas, ka, veidojot X modeli, Apple pirmo reizi atteikusies no ierastā LCD Retina displeja, aizstājot to ar OLED 5,8 collu ekrānu.

2018. gadā  Apple Iphone X sēriju papildināja jauns iekosto ābolu ražas metiens – Apple Iphone XS, XS Max un XR. Jauna zelta krāsa, uzlabota ūdensizturība, krasi pilnveidotas kameras ar uzlabotu portreta režīmu un, protams, vēl ātrāks A12 Bionic čips – tas viss bija milzīgs lēciens lietotājiem, kas pirms tam nebija saskārušies ar Apple iPhone X sēriju. 

Apple iPhone XS Max būtībā aizstāja iepriekšējos gados populārās Plus versijas, piedāvājot lielāku jeb 6,5 collu ekrānu, savukārt XR modelis tapa kā iPhone XS bija budžeta versija. 

iPhone 11, 11 Pro un 11 Pro MAX –  fotogrāfijas standartu revolūcija
Apple iPhone 11 ir trešā viedtālruņu paaudze ar jaunā tipa dizainu, sekojot iPhone X sērijas piemēram. Būtiska atšķirība no iepriekšējiem modeļiem ir krietni uzlabotās fotokameras, kas iekļauj platleņķi, kā arī īpaši uzlabotu nakts režīmu. Īpaši šī īpašība izceļas Pro modeļiem ar iestrādātu trīsleņķu kameru, kas ļauj spert soli vēl tuvāk tam, lai uzņemtu profesionālas fotogrāfijas arī ikdienā. 

Standarta iPhone 11 modelim ir divas 12 megapikseļu kameras aizmugurē, 6.1 collas IPS tipa displejs ar 1792 x 828 pikseļu izšķirtspēju, un tas pieejams vairākās košās krāsās, kas iekarojušas lietotāju sirdis, – melnā, baltā, zaļā, dzeltenā, violetā un arī sarkanā. Apple iPhone 11 sēriju darbina A13 Bionic procesors, kas nodrošina nepārspējamu ātrumu katrai darbībai, vienlaikus neietekmējot akumulatora laiku visas dienas garumā.

Apple iPhone 11 Pro pieejams divos izmēros –  lielākais, kā ierasts, apzīmēts ar nosaukumu iPhone 11 Pro Max

Tālrunis iPhone 11 Pro ir aprīkots ar 5.8 collu OLED displeju, savukārt iPhone 11 Pro Max – ar 6.5 collu OLED displeju ar 2688 x 1242 pikseļu izšķirtspēju. Pro modeļi pieejami četrās krāsās – zelta, melnā, pelēkā un zaļganā. Svarīgi, ka tieši šī versija tikusi pie vēl vienas kameras, kopsummā veidojot trīs kameru bloku uz korpusa. 

Apple iPhone 11 sērijas modeļi pieejami trīs atmiņas versijās: 64GB, 256GB un 512GB, un visi trīs modeļi turpina Face ID sejas atpazīšanas tehnoloģiju.

Apple iPhone SE otrā paaudze –  Home poga atgriežas!
2020. gadā tehnoloģiju gigants Apple prezentēja jauno iPhone SE modeli, kas izcēlās ne tikai ar savu zemo cenu, bet arī klasiskā dizaina atkalatgriešanos, vienlaikus paturot augstos tehnisko parametru standartus. Iespējams, tieši tādēļ šī modeļa iznākšanu ar nepacietību gaidīja miljoniem Apple lietotāju. 

Tieši pateicoties spējai ieklausīties savu lietotāju vēlmēs, Apple radīja iPhone SE modeli, kas piedāvā tolaik tirgū visjaudīgākā procesora tandēmu ar mazāko ekrāna izmēru, kas atsevišķiem lietotājiem bija un ir jo sevišķi ērts risinājums. Apple iPhone SE Retina HD displeja izmērs ir tikai 4,7 collas, bet pats viedtālrunis sver tikai 148 gramus.

Tāpat šī modeļa dizainā Apple fokusējas arī uz citiem, iepriekš pārbaudītiem un lietotājiem draudzīgiem risinājumiem, piemēram, Home sākumpogas atgriešanu. Tā funkcionē ar iebūvētu pirkstu nospiedumu sensoru jeb Touch ID.

Kompaktais dizains nav vienīgā šī viedtālruņa priekšrocība. Apple iPhone SE modelis nāk komplektā ar tādu pašu A13 Bionic procesoru, kāds pieejams iPhone 11 modelim. 

Otrās paaudzes iPhone SE ir pieejams trīs krāsās – melnā, baltā un sarkanā (Product Red). Product Red ir īpašs Apple apzīmējums produktiem, no kuriem daļa gūto ienākumu tiek ziedota bezpeļņas organizācijai Red, kas būtiski ietekmē cīņu ar HIV/AIDS Āfrikā. 2020. gadā gūtie ienākumi tika ziedoti cīņai ar koronavīrusu.


Apple iPhone 12 sērija, kas iedzīvina 5G fantāzijas realitātē
Pašlaik jaunākā Apple iPhone viedtālruņu sērija –  iPhone 12 – , kas prezentēta 2020. gadā, iezīmē jaunas ēras pieteikumu ar 5G savienojuma izcelšanu, Lidar sensoru, jauno A14 Bionic procesoru, kas ir ātrākā viedtālruņa mikroshēma, un, protams, visaugstāko tālrunī iespējamo foto un video kvalitāti. Cits jauninājums ir viedtālruņu kantainais dizains, kas liek manīt par atgriešanos pie klasiskā iPhone 4 raksturiezīmēm. Līdz šim Apple viedtālruņus raksturoja ieapaļas, plūstošas stūru formas. Arī iepriekš izmantotais stikls ir nomainīts uz pilnīgi jaunu, ultra ilgi kalpojošo Ceramic Shield stikla tehnoloģiju.

Papildu patīkamām ziņām un atjauninājumiem, Apple pamanījās pārsteigt auditoriju ar vēl nepieredzētu servisu – turpmāk, iegādājoties Apple iPhone viedtālruņus, komplektācijā vairs neietilps uzlādes piederumi. Tas saistīts ar Apple ambiciozajiem mērķiem kļūt par vienu no videi draudzīgākajām ražošanas kompānijām līdz 2030. gadam. Līdz ar šo ziņu jaunie modeļi ievieš MagSafe, kas piedāvā jaudīgu bezvadu uzlādi, izmantojot magnētu, un pilnīgu piederumu ekosistēmu, kas viegli piestiprināta iPhone aizmugurē.

Jaunais iPhone 12 un 12 mini joprojām ir aprīkots ar divām kamerām – plato un ultraplato, savukārt iPhone 12 Pro un Pro Max atkal saņēmuši papildu trešo kameru ar Lidar sensoru, kas ļauj skenēt telpas un noteikt distanci tajās.

Iegādājies iPhone viedtālruņus pie oficiālā Apple produkcijas pārstāvja Latvijā
Apple viedtālruņu pasaulē ir pieteicis sevi ar moto: "Apple atjauno tālruni", un arī jaunākie Apple iPhone modeļi parāda, ka uzņēmums joprojām ir neskarts tā dibināšanas ideālos. Izvēlies kāroto Apple iPhone modeli Capital.lv internetveikalā un saņem to ar ātru un ērtu piegādi, stabilu preces garantiju, pilnu komplektāciju un papildus aksesuāriem, kā arī apdrošināšanas iespējām.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu